אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוריה: מקרה קורונה ראשון באידליב מעלה חשש מהתפרצות המגפה במחנות הפליטים צילום: גטי אימג'ס

סוריה: מקרה קורונה ראשון באידליב מעלה חשש מהתפרצות המגפה במחנות הפליטים

הנדבק הוא רופא שעובד בעיירה בצפון-מערב המדינה סמוך לגבול הטורקי. ארגוני סיוע טוענים שאם הפסקת האש המתוחה תופר - יהיה בלתי אפשרי להכיל התפרצות באזור

10.07.2020, 15:40 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

מקרה ראשון של קוביד-19 התגלה במחוז אידליב בצפון-מערב סוריה שנמצא ברובו בשליטת המורדים, ומביא לחששות מהתפרצות קשה במחנות הפליטים הצפופים המצויים בו. כך מדווחת רשת BBC.  

החולה הראשון שהתגלה הוא רופא שנדבק בנגיף בעיירה סמוך לגבול הטורקי, כך מסרו ארגוני סיוע. לדבריהם הרופא נמצא בבידוד ונעשה מעקב אחר האנשים עמם בא במגע. בית החולים בו עובד הרופא נסגר, כך על פי פקיד ארגון הבריאות העולמי בטורקיה.

קראו עוד בכלכליסט

ארגוני סיוע שונים מזהירים כבר מספר חודשים מהגעת המגפה לצפון מערב סוריה. ממשלת סוריה פתחה בשנה שעברה במתקפה לכיבוש אידליב – המחוז האחרון שנמצא בשליטת המורדים באזור. קרוב למיליון בני אדם נטשו את בתיהם באזור מאז דצמבר, ורבים מהם חיים כיום במחנות פליטים צפופים ללא שירותי בריאות ראויים ועם מעט מאוד מים נקיים.

מחנה פליטים בסוריה, צילום: גטי אימג מחנה פליטים בסוריה | צילום: גטי אימג'ס מחנה פליטים בסוריה, צילום: גטי אימג

החשש הוא שהנגיף יתפשט במהירות בקרב אוכלוסיית המחנות הפגיעה, ותוריד על ברכיה את מערכת הבריאות שעוד פועלת בהם. מוערך שישנם כיום שישה מיליון פליטים בתוך סוריה, בה מתנהלת מלחמת אזרחים עוד מ-2011.

באידליב יש כיום הפסקת אש מתוחה. קרן Save the Children אמרה שאם ישנו סיכוי כלשהו להכיל את ההתפרצות, הפסקת האש חייבת להישמר. "עכשיו יותר מאי פעם על הרובים להישאר דוממים, הפסקת האש חייבת להישמר ויש להפנות את כל המשאבים להיערכות הרפואית", כך אמרה סוניה קוש, מנהלת כוח התגובה של Save the Children בסוריה. היא אמרה גם שגילוי המקרה הראשון באידליב היה "מכה קשה למיליוני אזרחים – בעיקר נשים וילדים – החיים באזור".

מספר מקרי הקוביד 19 בסוריה הוא 372, ומספר המיתות עומד על 14, כך על פי מידע של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות