אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב: שיא במספר נשאי הקורונה החדשים ביממה ברחבי העולם צילום: AP

דיווח שוטף

שוב: שיא במספר נשאי הקורונה החדשים ביממה ברחבי העולם

ארגון הבריאות העולמי דיווח כי ביממה האחרונה אובחנו בעולם 230,370 בני אדם כחולי קורונה, הנתון הגבוה יותר מאז פרוץ המגפה; בסקוטלנד נרשמה יממה ללא מתים ועובדות תעשיית המין בהמבורג דורשות לפתוח מחדש את בתי הבושת

12.07.2020, 19:35 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:33 - שוב: שיא במספר נשאי הקורונה החדשים ביממה ברחבי העולם

 

ארגון הבריאות העולמי דיווח כי ביממה האחרונה אובחנו בעולם 230,370 בני אדם כחולי קורונה, הנתון הגבוה יותר מאז פרוץ המגפה. עליית שיא במקרים החדשים שהתגלו ביממה. מרבית המקרים מגיעים מארצות הברית, ברזיל, הודו ודרום אפריקה. השיא הקודם, שנקבע שלשום, עמד על יותר מ-228 אלף חולים חדשים. מפרוץ המגפה במחוז ווהאן שבסין אובחנו 13 מיליון נשאי קורונה בעולם, מתוכם מתו יותר מ-565 אלף בני אדם. 

 

18:10 - עכשיו עם הווידאו: טראמפ עוטה מסיכה בפומבי בפעם הראשונה

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לבש מסכת פנים בפעם הראשונה מול מצלמות במהלך ביקורו בבית החולים וולטר ריד במרילנד.

דיווח מוקדם בנושא בשעה 9:00 בידיעה זו

17:10 - בריטניה: 15 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה בבתי החולים במדינה

15 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה בבתי החולים בבריטניה. בכך הגיע מספר המתים מהקורונה ל-29,066. המתים היו בגילאי 72 עד 96.

17:00 - סקוטלנד:  יממה בלא מתים

בסקוטלנד לא נרשמו ביממה האחרונה מקרי מוות חדשים בנגיף הקורונה. כך צייצה ראשת הממשלה ניקולה סטרג'ן. עם זאת נרשמו 19 נדבקים חדשים, ב-12 יותר מיממה קודם. "אנו יכולים לצפות לראות וריאציה יומית. הנדבקים החדשים מעידים על כך שהנגיף לא נעלם", צייצה סטרג'ן.

ניקולה סטרג ניקולה סטרג'ן , ראשת ממשלת סקוטלנד | צילום: אי פי איי ניקולה סטרג

16:50 - לבנון: יותר מ-100 נדבקים חדשים ביממה האחורנה

שר הבריאות של לבנון הודיע כי ביממה האחורנה נרשמו יותר מ-100 נדבקים חדשים בקורונה. לדבריו המקור הוא מעובדי חברת נקיון גדולה, שהם עובדים זרים. 800 העובדים ייבדקו, הבטיח השר,  יחד עם עוד 1,000 עובדים משתי חברות נוספות שאיתם היו קשורים. עד כה חלו 2,000 לבנונים בקורונה ו-36 מתו מהנגיף מאז פברואר.

15:20 - עובדות תעשיית המין בהמבורג דורשות לפתוח מחדש את בתי הבושת

 

עובדות תעשיית המין הפגינו היום בהמבורג בדרישה לפתוח מחדש את בתי הבושת ברחבי גרמניה, לאחר חודשי הסגר בהם היו סגורים. לטענתן, הדבר יאפשר למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.  

עובדות תעשיית המין בהמבורג, צילום: גטי אימג עובדות תעשיית המין בהמבורג | צילום: גטי אימג'ס עובדות תעשיית המין בהמבורג, צילום: גטי אימג

לאחרונה, עם שחרור הסגר במדינה נפתחו העסקים מחדש, בינהם חנויות, מסעדות וברים, אולם בתי הבושת אשר חוקיים בגרמניה לא אושרו להפתח. העובדות טוענות כי הן מופלות לרעה למרות שהן לא מהוות סיכון גדול יותר משאר האוכלוסיה.

איגוד עובדות ועובדי המין שארגן את המחאה, ציין כי המשך סגירת בתי הבושת מחזירה את העובדות לרחובות ומסכנת אותן מבחינה בריאותית, וגם מכיוון שעבודה ברחוב מנוגדת לחוק בגרמניה. הארגון ציין כי: "זנות איננה כרוכה בסיכון גדול יותר להדבקות מאשר בשירותים אחרים כמו עיסויים, קוסמטיקה או אפילו ריקודים וספורט. היגיינה היא חלק מהעסק".

 

הפגנת עובדת תעשיית המין בהמבורג, צילום: גטי אימג הפגנת עובדת תעשיית המין בהמבורג | צילום: גטי אימג'ס הפגנת עובדת תעשיית המין בהמבורג, צילום: גטי אימג

 

15:00 - טוקיו: 206 חולים חדשים ביממה האחרונה

טוקיו דיווחה כי ביממה האחרונה נוספו 206 חולים קורונה חדשים. זהו היום הרביעי ברצף עם למעלה מ-200 חולים חדשים, כך לפי הדיווחים.

14:40 - רוסיה: 6,615 מקרי הדבקות נוספים ביממה האחרונה

רוסיה דיווחה כי ביממה האחרונה אומתו עוד 6,615 מקרי הדבקות חדשים בקורונה. מה שמעלה את מספר הנדבקים הכללי ל-727,162 עד כה.

עוד דווח כי 130 מקרי מוות נוספו ביממה האחרונה, מה ממעלה את מספר המתים במדינה ל-11,335.  

9:00 - טראמפ עטה מסכה בפומבי לראשונה: "מעולם לא הייתי נגד, יש להן זמן ומקום"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נכנע ללחץ העז לשמש דוגמה לציבור ועטה מסכה בפומבי לראשונה מפרוץ המגפה אמש (שבת) בביקור בבית חולים צבאי. טראמפ עטה מסכה שחורה כשהתהלך במסדרונות בית החולים הצבאי וולטר ריד בעיר תסדה שבפרברי וושינגטון הבירה, לשם הגיע כדי לבקר פצועים ואנשי רפואה המטפלים בחולי קורונה. הוא הסיר את המסכה כשיצא מהמקום. הנשיא חלף על פני הכתבים, שהופתעו מהמחזה הבלתי צפוי, ולא עצר לדבר איתם.

"כשאתה בבית חולים, אני חושב שזה דבר נהדר לחבוש מסכה. מעולם לא הייתי נגד מסכות אבל אני מאמין שיש להן זמן ומקום", אמר הנשיא כשיצא מהבית הלבן לבית החולים. טראמפ סירב בקביעות להיראות בפומבי עם מסכה. למעשה, הוא הכריז שיימנע ממסכות כבר בתדרוך בבית הלבן בתחילת אפריל שבו הודיעו אנשיו שההמלצה שלהם לציבור היא לעטות מסכה, על מנת לצמצם את האפשרות שנשאים שלא פיתחו תסמיני מחלה ידביקו אחרים. 

טראמפ עוטה מסכה, ביציאה מביקור בבי"ח צבאי, צילום: איי פי טראמפ עוטה מסכה, ביציאה מביקור בבי"ח צבאי | צילום: איי פי טראמפ עוטה מסכה, ביציאה מביקור בבי"ח צבאי, צילום: איי פי

 

בחודש מאי הופץ תיעוד של טראמפ עם מסכה בביקור במפעל של חברת פורד במישיגן. הנשיא נמנע מלעטות מסכה בחלקים הפומביים של הביקור, אבל חבש אחת בחלק מהסיור, שלא מול מצלמות כלי התקשורת.

הרפובליקנים הבולטים ביותר, כולל סגן הנשיא מייק פנס, תמכו בעטיית מסכה כשהנגיף תפס תאוצה. מושלים רפובליקנים עודדו את השימוש במסכות, וחלקם אף חייבו זאת, ככל שהנגיף התפשט בכמה מדינות בדרום ובמערב ארה"ב.

 

גורמים בסביבתו של טראמפ אמרו לסוכנות הידיעות AP כי הנשיא חשש שמסכה תגרום לו להיראות חלש ופחד שאם ייראה עם מסכה יעביר את הפוקוס מההתאוששות הכלכלית למשבר הבריאותי.

בשבוע האחרון דווח בארה"ב כי יועציו של הנשיא התחננו בפניו לעטות מסכה בפומבי – ולאפשר לצלם אותו עם המסכה על פניו – בשל העלייה בתחלואה בכמה מהמדינות ומשום שטראמפ מפגר אחרי המועמד הדמוקרטי, ג'ו ביידן, בסקרים לקראת הבחירות לנשיאות שייערכו בנובמבר.

 

מפת הקורונה בעולם

 

 

7:00 - שיא יומי חדש בארה"ב: יותר מ-66 אלף נדבקו בקורונה ביממה

66,528 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה בארה"ב, הנתון הגבוה ביותר ליממה עד כה מתחילת המגפה. כך על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בבולטימור. ביממה החולפת מתו 760 חולי קורונה. עד כה נדבקו בקורונה בארה"ב 3,242,073 בני אדם ו-134,729 איש מתו מהנגיף.

גופת ולה קורונה מוצאת מבי"ח בברוקלין, ניו יורק, צילום: איי אף פי גופת ולה קורונה מוצאת מבי"ח בברוקלין, ניו יורק | צילום: איי אף פי גופת ולה קורונה מוצאת מבי"ח בברוקלין, ניו יורק, צילום: איי אף פי

6:45 - מקסיקו: קרוב ל-35,000 איש מתו עד כה מקורונה

 

משרד הבריאות במקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 6,094 נדבקים חדשים בקורונה, לעומת 6,891 ביממה שלפני כן, ומניין הנדבקים מתחילת המגפה עלה ל-295,268. ביממה החולפת מתו 539 חולי קורונה, לעומת 665 מתים ביממה הקודמת. מניין המתים עומד על 34,730 בני אדם. 

6:30 - ברזיל: יותר מ-1.8 מיליון נדבקו עד כה בקורונה

 

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי 1,071 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, לעומת 1,214 ביממה שלפני כן, מניין המתים מהנגיף עלה ל-71,469. עד כה נדבקו בקורונה 1,839,850 בני אדם, המספר השני בגובהו בעולם אחרי ארה"ב.

מפת התפשטות הקורונה באפריקה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות