אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה שהקימה את פייבוקס מתפרקת, אך האפליקציה ממשיכה לפעול כרגיל

החברה שהקימה את פייבוקס מתפרקת, אך האפליקציה ממשיכה לפעול כרגיל

בימים האחרונים נפוצו הודעות לא נכונות ברשתות החברתיות, לפיהן האפליקציה עצמה צפויה להיסגר - מה שגרם ללחץ בקרב חלק מהמשתמשים, והוביל לעומס בפעילותה. כיום אין קשר בין החברה לאפליקציה, שנמצאת בבעלות בנק דיסקונט

12.07.2020, 10:04 | עירית אבישר והגר רבט

פייבוקס פתרונות תשלום, הסטארט אפ שהקים את אפליקציית התשלומים פייבוקס, נסגר. יחד עם זאת, אין לכך קשר לאפליקציית פייבוקס עצמה, שנמצאת מזה 3 שנים בשליטת בנק דיסקונט. למעשה, החברה הנסגרת היא זו שמכרה את האפליקציה לבנק, ועל אף שהיא עדיין נקראת פייבוקס פתרונות תשלום, אין לה קשר לאפליקציה.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים נפוצו הודעות לא נכונות ברשתות החברתיות, לפיהן האפליקציה עצמה צפויה להיסגר, מה שגרם ללחץ בקרב חלק מהמשתמשים ולעומס בפעילות של האפליקציה. אלא שכאמור, האפליקציה צפויה להמשיך לפעול כרגיל. 

אפליקציית פייבוקס אפליקציית פייבוקס אפליקציית פייבוקס

חברת הסטארט אפ 'פייבוקס פתרונות תשלום' הוקמה בשנת 2014 וכעבור שלוש שנים נרכשה ע"י בנק דיסקונט. במסגרת הרכישה סוכם כי הבנק יפעיל את האפליקציה בישראל והחברה אפ תוכל לפעול אך ורק בשוק הבינלאומי.

אפליקציית פייבוקס היא אפליקציית העברות התשלומים השנייה בגודלה בישראל. תחום אפליקציות התשלומים צובר תאוצה בשנים האחרונות בישראל, ומתנהלת בו תחרות הן בין האפליקציות עצמן שנמצאות בשליטת הבנקים והן מול חברות כרטיסי האשראי, שפעילותן המרכזית גם כן בתחום התשלומים.

לחברת פייבוקס פתרונות תשלום מונה בימים האחרונים עו"ד עופר שפירא כנאמן על ידי בית המשפט. במסגרת זו הוא מציע למכירה את ה-IP והמלאי של החברה, כאשר את ההצעות ניתן להגיש עד ל-9 באוגוסט. פייבוקס לא שילמה משכורות לעובדים וחובותיה לעובדים ולספקים הסתכמו במעל ל-2.5 מיליון שקל .

בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בת"א נכתב כי החברה "עשתה מאמצים רבים לאתר קונה או משקיע, אך בימים האחרונים הודיע המשקיע איתו ניהלה החברה משא ומתן כי אין בכוונתו להשקיע בה". כמו כן נכתב במסמך שנבחנה אפשרות להנפקה באוסטרליה.

מאפליקציית פייבוקס נמסר: "מדובר בשני גופים נפרדים ללא כל קשר עסקי ביניהם, ולמהלך הנוכחי אין שום השפעה או משמעות על אפליקציית פייבוקס של בנק דיסקונט הפועלת בשוק הישראלי, לה כשני מיליון משתמשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות