אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל לייבפרסון מסביר את ההחלטה לעבור לעבודה מהבית: "משרדים הם העבר" צילום: LivePerson

30 דקות או פחות

מנכ"ל לייבפרסון מסביר את ההחלטה לעבור לעבודה מהבית: "משרדים הם העבר"

רוב לוקאסיו מספר שהוא תמיד עבד במשרד, ועכשיו הוא מבין שבעצם זה לא הכרחי. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר על ההחלטה לסגור את המשרדים לאחר שעובד צעיר נפטר מקורונה ואיך הכסף שהלך על שכירות ינותב לטובת העובדים

12.07.2020, 12:36 | שירות כלכליסט

בזמן שחברות ברחבי העולם שוקלות את צעדיהן לגבי הפעילות בתקופת הקורונה, ב-LivePerson כבר הכריעו - המשרדים ייסגרו והעובדים יעבדו מהבית. וההחלטה הזו לא זמנית: ברעננה החברה כבר פינתה את המשרדים ולא האריכה את חוזה השכירות. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" מסביר רוב לוקאסיו, מנכ"ל לייבפרסון העולמית, כי המשרד ברעננה עשה את הצעד הראשון והחברה תסגור את כל 17 המשרדים שלה ברחבי העולם.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

"גם אם יהיה חיסון עד סוף השנה, עד שיפיצו אותו לכולם נגיע כבר לתחילת 2021 וזה אומר שנהיה שנה שלמה מחוץ למשרדים, כי הסיפור התחיל בחודש מרץ. אמרנו - בוא נשתחרר מהעבר, ומשרדים הם העבר", מסביר לוקאסיו. "אנחנו משלמים 10-12 מיליון דולר בשנה על שכירות וכרגע זה מוצר שאין לנו אפשרות להשתמש בו, אז ניקח את הכסף הזה ונפנה אותו לעובדים. זה יוצא בערך 6,000-8,000 דולר לעובד".

קראו עוד בכלכליסט

לוקאסיו מבהיר שלא מדובר בהעלאת שכר: "העובדים יקבלו תקציב חודשי ויוכלו לקבוע מה לעשות איתו. מי שירצה יוכל להשתמש בו למשל כדי לעבוד בחלל עבודה כמו WeWork, עובדים יוכלו להקים קבוצה, לאחד את התקציבים שלהם ולשכור חדר ישיבות או מתחם משלהם לכמה חודשים אם הם רוצים להיפגש פיזית ולעבוד ביחד. עובדים כבר מעלים הצעות מעניינות לחלופות".

רוב לוקאסיו. "גיליתי שאני לא תמיד אוהב להיות במשרד", צילום: LivePerson רוב לוקאסיו. "גיליתי שאני לא תמיד אוהב להיות במשרד" | צילום: LivePerson רוב לוקאסיו. "גיליתי שאני לא תמיד אוהב להיות במשרד", צילום: LivePerson

הקונספט של עבודה מהבית לא זר ללייבפרסון, שמעסיקה כ-1,200 עובדים ומפתחת פלטפורמות לתקשורת בין לקוחות ועסקים באמצעות צ'אט ובוטים. לוקאסיו מספר כי כמחצית מעובדי החברה לא מגיעים למשרדים באופן קבוע, עוד לפני התפרצות הקורונה. המעבר לעבודה מלאה מהבית מגיע בין היתר לאחר שאחד מעובדי לייבפרסון בסיאטל חלה בקורונה ונפטר: "הוא היה ילד בן 23, בלי שום מחלות רקע, וזה הותיר אצלנו חותם. הבנו שאנחנו לא מוכנים לסכן את העובדים שלנו, ועוד בשביל מה - כדי שיישבו אחד ליד השני במשרד? אנחנו מסתדרים גם כשהם עובדים מהבית ואנחנו מחויבים לכך".

לוקאסיו מודה שהוא מעולם לא עבד מהבית וכשהקים את החברה היה לו משרד עוד לפני שהיתה לו דירה, אבל עכשיו גם הוא מבין שזה לא הכרחי: "אני לא תמיד אוהב להיות במשרד. לפעמים יש יותר מדי הסחות דעת ואני רוצה לעבוד לבד, בשקט, ולפעמים אנחנו צריכים להיות ביחד כדי לעבוד. אנחנו רוצים לתת גמישות כזו לעובדים. אני מרגיש שהיום אני עובד יותר טוב מבעבר ואני לא צריך לבלות שעה-שעתיים בכביש בדרך למשרד". לוקאסיו מגלה בקיאות בישראל ומסביר כי בזכות גמישות כזו "אנשים יוכלו להחליט שהם לא מסתפקים בדירה בת"א אלא עוברים לגור בצפון או בדרום או במושב".

איך לדעתו ייראה שוק העבודה אחרי הקורונה, למה הוא מקווה שחברות אחרות יישארו בעבר ויחזירו עובדים למשרדים ומה היו תגובות העובדים למהלך? כל התשובות בפרק החדש של "30 דקות או פחות". 

מנכ"ל לייבפרסון מסביר את ההחלטה לעבור לעבודה מהבית: "משרדים הם העבר"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןמנכ"ל לייבפרסון מסביר את ההחלטה לעבור לעבודה מהבית: "משרדים הם העבר"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
עבודה במשרד היתה עבדות מודרנית
לא נחזור לעבוד מהמשרד ולא נחזור לפקקים ושהמעסיקים יקפצו לנו. אפשר להפסיק לבנות מגדלי משרדים בתל אביב, זה כל כך מיותר ומכוער. אפשר גם להתחיל להכריח מנהלים לעבוד במקום "לנהל". לא צריך את נוגשי העבדים יותר, אנחנו עובדים בכיף מהבית. הפריון עלה דווקא בהיעדר הפיקוח שלהם.
לייבפרסון צודקים  |  25.07.20
לכל התגובות