אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת אישר לבזק להשיק מהירות של 200 מגה צילום: עמית שעל

משרד התקשורת אישר לבזק להשיק מהירות של 200 מגה

תשתית ה-100 מגה של בזק פרוסה כיום בכל רחבי הארץ, כאשר השדרוג בוצע עד כה ב-244 ישובים שם יש כ-250 אלף משקי בית שהם 10% בלבד ממשקי הבית במדינה; דמי מעבר חד פעמיים לשירות החדש יעמדו על 99 שקל

12.07.2020, 14:19 | אביאור אבו

לאחר מאבק ארוך, משרד התקשורת הודיע היום (א') כי יאפשר לבזק להשיק קצב אינטרנט במהירות של 200 מגה, זאת בזמן שברחבי המדינה נפרסת תשתית סיבים אופטיים המספקים מהירות של עד 1,000 מגה.

בזק הודיעה למשרד שהיא מעוניינת לשדרג את הרשת הנוכחית שלה, המספקת מהירות של עד 100 מגה בלבד, עוד באוקטובר 2018. עם זאת, המשרד מנע את השדרוג מהחברה, והודה במפורש שהסיבה היא חשש שהמוטיבציה של בזק בפריסת סיבים אופטיים תיפגע. בזק טענה מנגד לאפליה מול החברה המתחרה HOT, לה המשרד אישר לשווק מהירות של 200 מגה ו-500 מגה בשנים האחרונות.

מנכ"ל בזק דודו מזרחי, צילום: עמית שעל מנכ"ל בזק דודו מזרחי | צילום: עמית שעל מנכ"ל בזק דודו מזרחי, צילום: עמית שעל

לאחרונה הגיעו בזק והמשרד להסכמות לגבי מתווה הסיבים האופטיים, מה שמאפשר עתה למשרד להסיר את חששו. מהלך זה, על פי בזק, לא מונע את שאיפותיה בתחום הסיבים, אלא מהווה שדרוג ביניים זמני והכרחי, שכן ייקח לפחות 5 שנים עד לפריסה מלאה של תשתית הסיבים של החברה. סיבה נוספת לאישור השדרוג הוא משבר הקורונה, שהוביל לעלייה מאסיבית בהיקפי השימוש ברשת האינטרנט ולהבנה במשרד כי המהלך נחוץ.

כיום התשתית הבסיסית של בזק פרוסה בכל הארץ, אך השדרוג בוצע עד כה ב-244 ישובים שם יש כ-250 אלף משקי בית שהם 10% בלבד ממשקי הבית במדינה, ובזה בזק מתכוונת להסתפק. בפועל, המהירות תלויה במרחק של הצרכן מארון התקשורת של בזק ברחוב, ולקוחות מסוימים יוכלו לקבל רק 150 מגה. מועד ההשקה לשירות נקבע בעוד 4 חודשים באופן שיאפשר לשחקנים בשוק לבצע את ההתאמות במערכותיהם, כך שיוכלו להציע השירות במסגרת השוק הסיטונאי. דמי מעבר חד פעמיים לשירות החדש יעמדו על 99 שקל. החברה טרם פרסמה את המחיר החודשי אותו תגבה.

שר התקשורת יועז הנדל מסר: "המשבר הנוכחי מחייב מתן מענה לעבודה מרחוק, רפואה מרחוק ולצערי גם לימודים מרחוק, בשנת הלימודים הקרובה. המשמעות היא שימוש רחב באינטרנט ביתי. היום אנו מביאים בשורה נוספת לקידום תשתיות האינטרנט בישראל".

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, מסר: "משבר הקורונה יצר מציאות חדשה בשוק העבודה והלימודים, אשר קרוב לוודאי תמשיך ללוות אותנו גם לאחר שהמגפה תחלוף. מציאות זו מחדדת את נחיצותה של תשתית אינטרנט איכותית ויציבה המסוגלת לספק מהירויות גלישה גבוהות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות