אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלעד כהנא: "לפעמים אני רק רוצה שלא יראו אותי" צילום: גבריאל בהרליה

גלעד כהנא: "לפעמים אני רק רוצה שלא יראו אותי"

סולן "גי'רפות" רק מחכה שיאפשרו לו להתקהל על הבמות. בינתיים הוא שורף כסף על פרושוטו, בוכה בסרטי נעורים, מקשיב לכבלי חשמל, חולם על בירה עם משה רבנו וחושב שלעתים טמטום זו האופציה היחידה

13.07.2020, 08:04 | מאיה נחום שחל

מה אתה עושה בימים אלו?

“ממש עכשיו ג'ירפות הוציאו שיר חדש, ‘היא לא יודעת למה’. שיר שהתכוונו להוציא לפני הסגר הראשון, והנה הוא יוצא בסגר השני. השיר רלוונטי עכשיו יותר מקודם”.

 

איפה אנחנו תופסים אותך?

“אתם תופסים אותי בתקופה שאסור להתקהל. ואני ללא קהל, מה אני? המציאות מכתיבה משהו חדש, ולא נעים לומר, אבל 'משהו חדש' תמיד מרגש אותי, גם אם הוא כואב”.

איך אתה שותה את הקפה שלך?

“בת זוגי מכינה לי קפה בבוקר. פעם זה היה בעזרת מכונת אספרסו, אבל היא רבה אתה. דין ודברים, שוחרר קיטור ופתאום המכונה נעלמה. עכשיו הקפה נרקח בעזרת מקינטה”.

 גלעד כהנא , צילום: גבריאל בהרליה גלעד כהנא | צילום: גבריאל בהרליה  גלעד כהנא , צילום: גבריאל בהרליה

עם מי היית רוצה לשבת על בירה?

“עם משה רבנו. הייתי רוצה לנסות לנהל אתו שיח על הדו שיח שניהל עם אלוהים. הרי, זה באמת הכי גבוה שאפשר. הטופ של הטופ. פייס טו פייס עם הבורא”.

על מה אתה עובד עכשיו?

“ג'ירפות עובדים בימים אלה על מספר דברים. שמצד אחד ממפים את המסלול הצפוי של המין האנושי לקראת הכחדה ומצד שני גורמים לך להבין שטמטום, לעתים, זו האופציה היחידה. נעים בין נבואה לדמנציה”.

מה השריטה שלך?

כשאני רואה סרט נעורים עם אחת מבנותי ופתאום קבוצת ילדים עוברת מלהיות לוזרים מוחלטים לטיפה פחות לוזרים, ומגלים שבכל אחד טמון פוטנציאל ושאר שטויות הניו אייג' והקיטש, בשלב הזה אני דומע. זה צפוי, זה מטופש, זה אמריקאי, ואני עם לחיים לחות”.

מה העצה הכי טובה שקיבלת?

“פעם עוזר טכנאי באולפן לימד אותי איך לקפל כבלים חשמליים, קאבלים. הוא ראה אותי מסתבך ואז הוא אמר לי משפט ששינה את חיי (בתחום הקאבלים), הוא אמר לי: "תקשיב לקאבל, תרגיש לאן הוא רוצה שתגלגל אותו", וזה עבד. זֵן קאבלים”.

איך אתה אוהב להעביר את שישי בצהריים?

“לטעמי, בהגדרה, זה זמן לטשטוש. אלה צהריים של פורענות של אי פורענות. לא חייב שינה, אבל חובה חלימה”.

איזה כוח על היית רוצה שיהיה לך?

היעלמות. לפעמים, כל מה שאני רוצה זה שלא יראו אותי. לא להיות. להתבטל. רגע, לא. אני רוצה פטור מכוח המשיכה. לצוף, כבדה לי הכבידה. בעצם אני רוצה את האפשרות לא להתחרט. שלא אוכל פסיכולוגית ופיזיולוגית, להתחרט. בשום צורה”.

באיזה נסיבות יוצא לך לשקר?

“באלה שמשרתות את החולשות שלי. הרי אני משקר מצוין במיוחד כשאני חושב שאני עושה טוב לעולם”.

מי בעיניך האדם הכי סקסי?

“בת הזוג שלי. אני בזוגיות עם זו שהתעלתה על האידיאל. סקסיות בעיני נובעת מניצוץ, מרקם, הומור, טעם, זיכרון, שריפה, כל מה שנדמה שאסור, פחות, יותר, רגליים, עיניים, קווי מחשבה, ואת הכל יש לה, אבל אז פתאום יש לה עוד”.

למי אתה מתגעגע?

“לעתים אני מתגעגע להורי. הם מתו לפני 20 שנה ועדיין. לפעמים אני מרגיש לא נעים כשאני מתגעגע לאבא יותר מלאמא. אבא מופיע לי בחלומות יותר . לא אהבתי אותו יותר, ותקשרתי אתו פחות. אני עדיין מתקשה לקבל את העובדה שאני בכלל מתגעגע. פעם לא התגעגעתי לכלום, הרגשתי חסין. הרגש הזה כבר לא קיים”.

איפה הכי היית רוצה לגור?

“תל אביב. העיר הכי טובה ביקום. יש בה שמש נצחית ובצל יש גם משהו שתמיד מאיר”.

על מה אתה אוהב להוציא את הכסף שלך?

“פרושוטו”.

מה ההישג הכי גדול שלך?

“העובדה שבנותי שרות לעצמן כשהן לבד”.

מה מפחיד אותך?

“כל דבר שיכול לפגוע בהן: כבישים, שיימיניג”.

מה עושה אותך מאושר?

“רגעים שבהם אני רק כלי. כאלה שמנגינה מגיעה ללא מעצור ובבוקר אתה מגלה שכתבת שיר”.

מה הנכס היקר ביותר שלך?

“התלהבות. להיות הילד הזה שחייב לעוף לא משנה כמה כבד היום היה”.

מי האמן שהכי השפיע על יצירתך?

“הורי סיפרו לי, אחרת בטח לא הייתי זוכר, שכשהייתי בן חמש וחצי יצאתי מתערוכה של רותקו וכעסתי. אמא שלי שאלה אותי 'למה אתה כועס?', ועניתי, 'הוא גנב לי את כל הרעיונות'”.

אם לא היית מוזיקאי מה היית עושה?

“אולי אפשר לנסח את השאלה אחרת: אילו פתאום היו אוסרים עליך להופיע מול קהל, מה היית עושה? אילו פתאום היו מוציאים מפסקול חייך את מחיאות הכפיים, מה היית עושה?” 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות