אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי וילות נגד עיריית תל אביב, שדורשת מהם כ־11 מיליון שקל רטרואקטיבית צילום: גדי אהד

בעלי וילות נגד עיריית תל אביב, שדורשת מהם כ־11 מיליון שקל רטרואקטיבית

בבקשה לתביעה ייצוגית נטען כי העירייה העניקה הקלה, במסגרתה שילמו בעלי הווילות רק 75% ארנונה על מרתפים, הפסיקה אותה ועתה דורשת תשלום רטרואקטיבי על שנה ושמונה חודשים

13.07.2020, 08:04 | דותן לוי
בעלי וילות נגד עיריית תל אביב, שדורשת מהם כ־11 מיליון שקל רטרואקטיבית. בבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד העירייה נטען כי במשך 14 שנה נגבו מהם רק 75% מדמי הארנונה על המרתפים, וב־2018 העליון פסק שעליה להפסיק את ההקלה. ב־2019 היא אישרה זאת במועצת העיר, אך בפועל היא המשיכה בהקלה הזו עד אוגוסט השנה וכעת היא דורשת לחייב את בעלי הווילות רטרואקטיבית על שנה ושמונה חודשים. את הבקשה לייצוגית הגיש בעל נכס בצפון תל אביב, דוד קנטורוביץ, שחויב על 120 מ”ר מרתף, בעוד החיוב החדש חל על 156 מ”ר. הבקשה הוגשה באמצעות עורכי הדין שחר סקברר ונמרוד גרון, והיא מייצגת 13.5 אלף בעלי וילות.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד שחר סקברר , צילום: גדי אהד עו"ד שחר סקברר | צילום: גדי אהד עו"ד שחר סקברר , צילום: גדי אהד

בתביעה נטען כי לרשות מקומית אין הסמכות להטיל חיובים רטרואקטיביים בתשלומי הארנונה: "המשיבה מודה בעצמה כי החילה את הוראות צו הארנונה באיחור ניכר של כשנה ושמונה חודשים... ואף זאת באופן רטרואקטיבי ושלא כדין... המחדל ביישום המדיניות שקבעה המשיבה רובץ לפתחה של המשיבה בלבד... ומשכך אין שום הצדקה על פי דין לחייב את מי מחברי הקבוצה בחיוב רטרואקטיבי".

מעיריית תל אביב נמסר: “התביעה המדוברת טרם התקבלה בעירייה. כאשר תתקבל, תגיב העירייה בבית המשפט”. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות