אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הולמס פלייס עותרת נגד המדינה: פתחו את מועדוני הכושר

הולמס פלייס עותרת נגד המדינה: פתחו את מועדוני הכושר

רשת מועדוני הכושר עתרה לבג"ץ נגד ההחלטה להורות על סגירה גורפת של כל חדרי הכושר בישראל. לטענת משרד יגאל ארנון ושות' שהגיש את העתירה, ההחלטה התקבלה באופן שרירותי, על אף שלא הוצגה כל תשתית עובדתית על כך שחדרי כושר מהווים מוקדי הדבקה בקורונה

12.07.2020, 20:02 | ליטל דוברוביצקי

רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס לא מוכנה לוותר ונלחמת בסגירת חדרי הכושר בשל נגיף הקורונה. עורכי הדין עידו חיטמן, אידן רגב וגיא ירום ממשרד יגאל ארנון ושות' הגישו עתירה לבג"ץ בשם קבוצת הולמס פלייס (רשת מועדוני הכושר הגדולה בישראל) נגד ממשלת ישראל ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו אשר יוצאת נגד ההחלטה להורות על סגירה גורפת של כל חדרי הכושר בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

קרן שתוי מנכ"לית הולמס פלייס , צילום: יוני רייף קרן שתוי מנכ"לית הולמס פלייס | צילום: יוני רייף קרן שתוי מנכ"לית הולמס פלייס , צילום: יוני רייף

כפי שנטען בעתירה, ההחלטה האמורה התקבלה באופן שרירותי, על אף שלא הוצגה כל תשתית עובדתית מהימנה המבוססת על מחקרים אפידמיולוגיים בפני המדינה על כך שחדרי כושר מהווים מוקדי הדבקה בקורונה, ותוך התעלמות משורה של נתונים רלבנטיים וחשובים - דוגמת שורת הצעדים שבוצעו ברשת הולמס פלייס לשם הגנה על בריאות ציבור מנוייה, ומכך שעד כה לא ידוע ולו על מתאמן אחד שנדבק בקורונה שעה שהתאמן במכוני הרשת.

עוד נטען בעתירה, כי בעוד שניתן היה לגלות סבלנות (מסוימת) נוכח החלטות שהתקבלו בחיפזון, בפאניקה וללא מידע מקיף ואמין ב"גל הראשון" של הקורונה, הרי שכעת - לאחר שהעולם מתמודד עם מגיפה זו למעלה מחצי שנה; לאחר שניתנה למדינת ישראל הפוגה לתכנון וגיבוש תכנית להמשך התמודדות עם הנגיף לטווח הרחוק, ושעה שכבר קיים מידע רב (גם אם לא מושלם) ביחס לנגיף, לא ניתן להמשיך וליתן למדינה לפעול באופן שרירותי ואקראי, בחסות טענה למצב חירום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות