אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשיא משבר הקורונה: מגרש ל-70 דירות בגליל ים נמכר ב-93 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בשיא משבר הקורונה: מגרש ל-70 דירות בגליל ים נמכר ב-93 מיליון שקל

במגרש שנמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף, זכתה חברת אשכול שבבעלות דרור אברהמי, לאחר שגברה על הצעתן של החברות פרשקובסקי ונווה שוסטר

13.07.2020, 08:05 | שלומית צור

על רקע משבר הקורונה, בוחרים השחקנים בענף הנדל"ן, להשקיע בשוק המגורים, אותו הם תופסים כקשיח ויציב לעומת ענפים כמו מסחר, משרדים ומלונאות. חברת אשכול, שבבעלות דרור אברהמי (אחיינו של היזם יוסי אברהמי) זכתה אמש (א') בהתמחרות לרכישת קרקע בגליל ים הרצליה, המיועדת להקמת 70 דירות תמורת 93 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההתמחרות נערכה על ידי כונס הנכסים עו"ד שי רוה, במסגרת הליך פירוק שיתוף בין בעלי הקרקע, כאשר הצעות לרכישת הקרקע הוגשו על ידי ארבע חברות: פרשקובסקי, נווה שוסטר, חברת קניין ובניין וחברת אשכול שבשליטת אברהמי.

גליל ים, צילום: אוראל כהן גליל ים | צילום: אוראל כהן גליל ים, צילום: אוראל כהן

המגרש בן 2.3 דונם, ממוקם ברחוב עובדיה יוסף, סמוך לקיבוץ גליל ים ב"מתחם הכוכבים", ומיועד להקמת 70 דירות. 56 מתוכן בשטח 118 מ"ר ו-14 דירות בשטח 97 מ"ר. על פי שומה שערך שמאי המקרקעין עודד האושנר, דירה באזור גליל ים נע סביב 25-26 אלף שקל למ"ר בנוי. עוד קבע האושנר כי שווי קרקע ליחידת דיור בת 118 מ"ר נע סביב 1.15 מיליון שקל, ושווי קרקע ליחידת דיור בת 97 מ"ר נעה סביב 1.02 מיליון שקל. כמו כן הביא האושנר בחשבון את העובדה כי הבנייה במגרש צפויה להתעכב בשנתיים, לאור תנאי בתוכנית המגביל הוצאת היתרי בנייה עד להכנת תוכנית ניקוז לאזור. לפיכך קבע האושנר כי שווי המגרש על פי התוכנית התקפה עוד על 71.4 מיליון שקל.

מחיר המינימום לרכישת המגרש עמד על 70 מיליון שקל, וכאמור, ארבע חברות הגישו הצעות לרכישתו. בתום ההתמחרות זכתה חברת אשכול במגרש תמורת 93 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות