אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא להתלהב: רק שליש מהעצמאים יקבלו את המענק המקסימלי צילום: רויטרס

לא להתלהב: רק שליש מהעצמאים יקבלו את המענק המקסימלי

למרות שרה"מ נתניהו הדגיש כי גובה המענק המיידי יעמוד על עד 7,500 שקל, רק 128 אלף עצמאים יקבלו את הסכום המקסימלי; המענק הממוצע יעמוד על 4,700 שקל, כך עולה מנתונים של רשות המסים

13.07.2020, 11:32 | עמרי מילמן ואתי אפללו

למרות שראש הממשלה בנימין נתניהו הדגיש במהלך הצגת התוכנית הכלכלית בשבוע שעבר כי גובה המענק המיידי יעמוד על עד 7,500 שקל, רק כשליש מהעצמאים יקבלו את הסכום המקסימלי. כך עולה מנתונים של רשות המסים.  

קראו עוד בכלכליסט

המענק המיידי מבוסס למעשה על הפעימה השנייה של תוכנית הסיוע שהעניקה עד 10.5 אלף שקל - זאת בכדי להעביר את המענקים באופן מיידי לנוכח הביקורת הרבה על משך הזמן שלוקח ליישם את החלטות הממשלה ולגבי גובה הסיוע שניתן. מדובר בתוספת שההחלטה לגביה התקבלה בשבוע שעבר. אם בפעימה השנייה המענק הממוצע עמד על 5,400 שקל, כעת הוא צפוי להיות נמוך יותר ולעמוד על 4,700 שקל, זאת בשל הגבלת תקרת המענק.

בנימין נתניהו , צילום מסך: לע"מ בנימין נתניהו | צילום מסך: לע"מ בנימין נתניהו , צילום מסך: לע"מ

מאחר שהמענק ניתן לכל מי שקיבל את פעימת המענקים השנייה, התנאי לקבלתו הוא הצגת ירידה של עד 25% במחזור העסקים, אולם המענקים הבאים שיינתנו בהתאם לתוכנית הסיוע החדשה שפרסמו נתניהו וכץ בסוף השבוע שעבר ותאושר היום בממשלה, יינתן רק לעסקים שמחזור העסקים שלכם יירד ב-40% ומעלה. להערכת ארגון העצמאים להב, החמרת התנאים תפחית את מספר הזכאים בכ-80 אלף.

לאחר שהמענק המיידי אושר אתמול בממשלה, לפי התחייבות ראש הממשלה הוא אמור להיכנס לחשובונות הבנק של העצמאים עד יום רביעי. 

לפי הנתונים המעודכנים נכון לאתמול של רשות המסים, 116 אלף עצמאים יקבלו עד 3,000 שקל, 136 אלף עצמאים קיבלו בין 3,000 שקל ל-7,000 שקל ורק 128 אלף עצמאים קיבלו את הסכום המקסימלי בגובה 7,500 שקל.

הבוקר הופץ תזכיר החוק המסדיר את חלוקת יתר המענקים עד ליוני 2021. ברשות המסים ביקשו להזכיר כי מדובר בשלב זה בתשלום ראשון מיידי של המענק הדו חודשי ובעקבותיו תהיה השלמה למי שתהיה לו ירידה של לפחות 40% במחזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות