אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרומת המיליארדרים: קוראים לממשלות להעלות להם את המסים צילום: גטי

תרומת המיליארדרים: קוראים לממשלות להעלות להם את המסים

83 מהאנשים העשירים בעולם חתמו על מכתב בו הם מציעים סיוע כספי לצאת מהמשבר: "למיליארדרים כמונו יש תפקיד מהותי בריפוי העולם. יש לנו כסף, הרבה ממנו. כסף שנחוץ נואשות כרגע וימשיך להיות נחוץ בשנים הבאות". בין החתומים על המכתב ג'רי גרינפלד, מייסד גלידת בן אנד ג'רי'ס והיורשת של אימפריית דיסני, אביגייל דיסני

13.07.2020, 12:11 | שירות כלכליסט
83 מהאנשים העשירים בעולם קוראים לממשלות להעלות באופן קבוע את המסים שמשלמים העשירים, וזאת על מנת לסייע לכלכלות להתאושש ממשבר הקורונה. בין המיליארדרים שחתומים על המכתב נמנים ג'רי גרינפלד, מייסד גלידת בן אנד ג'רי'ס והיורשת של אימפריית דיסני, אביגייל דיסני. "אנחנו קוראים לממשלות שלנו להעלות מסים לאנשים כמונו. לאלתר. באופן משמעותי ולצמיתות", נכתב במכתב ששלחו. "בעוד שהקורונה תוקפת את העולם, למיליארדרים כמונו יש תפקיד מהותי בריפוי העולם. נכון, אנחנו לא אלה שמטפלים בחולים במחלקות טיפול נמרץ. אנחנו לא מסיעים את האמבולנסים שמביאים את החולים לבתי החולים. אנחנו לא מסדרים את מדפי הסופרמרקטים או מספקים מזון דלת לדלת. אבל כן יש לנו כסף. הרבה ממנו. כסף שנחוץ נואשות כרגע וימשיך להיות נחוץ בשנים הבאות, בעוד העולם מתאושש מהמשבר הזה".

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך הזהירו המיליארדרים שההשפעה הכלכלית של משבר הקורונה "תימשך עוד עשורים" ועלולה לדחוף חצי מיליארד אנשים מתחת לקו העוני.

מימין ג מימין ג'רי גרינפילד מייסד גלידה בן אנד ג'רי'ז ואביגיל דיסני יורשת האימפריה | צילום: גטי מימין ג

עשירים נוספים שחתמו על המכתב כוללים את סר סטיבן טינדל, האיש השני העשיר ביותר בניו זילנד והמחזאי והבמאי הבריטי ריצ'רד קרטיס. "לא ניתן לפתור את הבעיות שנגרמו על ידי הקורונה באמצעות צדקה, לא משנה כמה נדיבה שהיא תהיה. מנהיגי העולם צריכים לקחת על עצמם את האחריות לגייס את הכספים להם אנחנו זקוקים ולהשתמש בהם בצורה הוגנת", הוסיפו. "אנחנו חייבים רבות לאנשים שעומדים בקו החזית של המאבק העולמי. אך מרבית העובדים החיוניים לא מרוויחים מספיק עבור הנטל שהם נושאים".

המכתב פורסם לקראת פסגת שרי האוצר של מדינות ה-G20 שמתוכננת להתקיים בסוף השבוע הקרוב. על אף המשבר המתמשך, מספר עשירי העל ממשיך לעלות. בדומה, הונו של האיש העשיר בעולם, מייסד אמזון ג'ף בזוס, עלה מאז תחילת השנה ב-75 מיליארד דולר ועומד כעת על 189 מיליארד דולר. גרושתו, מקנזי בזוס נהנתה מעלייה של 5.6 מיליארד דולר בהונה בשבוע אחד והפכה לאישה העשירה בארה"ב עם הון של 62.3 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות