אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארקו החזקות בדרך למיזוג שיוביל אותה לנאסד"ק בשווי של פי 4 צילום: יח"צ

ארקו החזקות בדרך למיזוג שיוביל אותה לנאסד"ק בשווי של פי 4

החברה הישראלית שמחזיקה בפעילות חנויות נוחות ותחנות דלק בארה"ב תתמזג עם היימייקר האמריקאית, לחברה בשווי פעילות של 1.5 מיליארד דולר; מניית ארקו החזקות המריאה היום ב-120% לשווי שוק של 1.3 מיליארד שקל

13.07.2020, 14:52 | שיר רייטר
ארקו החזקות נסקה היום ב-120% בבורסת ת"א לשווי שוק של 1.3 מיליארד שקל אחרי שהודיעה על מיזוג ענק בארה"ב, לפי שווי פעילות של כ-1.5 מיליארד דולר לחברה הממוזגת.

קראו עוד בכלכליסט

ארקו, שעיקר פעילותה דרך החברה הבת GPM שמפעילה כ-1,400 חנויות נוחות ותחנות דלק בארה"ב, תתמזג עם חברת היימייקר (Haymaker Acquisition) האמריקאית שנסחרת בבורסת נאסד"ק. במסגרת העסקה, תימחק ארקו החזקות מהבורסה בתל אביב והחברה הממוזגת תיסחר בבורסה בתל אביב ובבורסת נאסד"ק בניו יורק.    
חנות נוחות של GPM בארה"ב, צילום: יח"צ חנות נוחות של GPM בארה"ב | צילום: יח"צ חנות נוחות של GPM בארה"ב, צילום: יח"צ

היימייקר תשלם לבעלי המניות של ארקו עד כ-150 מיליון דולר במזומן, ויוקצו להם מניות שיהוו כ-40% מהחברה הממוזגת.

ארקו והיימייקר חתמו על מכתב כוונות לא מחייב, ומתכננות לחתום על הסכמים מחייבים במהלך הרבעון השלישי של השנה ולהשלים את העסקה עד סוף 2020. בעל המניות הגדול בחברה הממוזגת יהיה אריק קוטלר, יו"ר ומנכ"ל ארקו שימשיך לכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה החברה הממוזגת.

 

אריק קוטלר, יו"ר ומנכ"ל ארקו החזקות, צילום: גלעד קוולרציק אריק קוטלר, יו"ר ומנכ"ל ארקו החזקות | צילום: גלעד קוולרציק אריק קוטלר, יו"ר ומנכ"ל ארקו החזקות, צילום: גלעד קוולרציק

קוטלר אמר בהודעה כי "העסקה צפויה לייצר הצפת ערך לארקו ול-GPM בהתאם לשווי הגבוה ביותר מפי ארבעה מהשווי בו נסחרת ארקו כיום, כאשר במסגרת העסקה היימייקר תשלם לבעלי המניות של ארקו עד כ-150 מיליון דולר במזומן ויוקצו להם מניות שיהוו כ-40% בחברה הממוזגת".

לפני שבועיים ציינה ארקו במסגרת הדוחות הכספיים שהיא צופה זינוק של עד 130% בהכנסות של GPM ברבעון השני של 2020, כיוון שמגפת הקורונה גרמה לצרכנים האמריקאיים להעדיף את חנויות הנוחות הקטנות, על פני הסופרמרקטים הומי האדם. ארקו דיווחה אז כי היא צופה שה־EBITDA המתואם של GPM יעמוד ברבעון על 61 עד 64 מיליון דולר, לעומת 27.8 מיליון דולר ברבעון השני של 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות