אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת רשלנות מקצועית בסך 16 מיליון שקל הוגשה נגד משרד עוה"ד זיסמן, אהרוני, גייר קרדיט: יח"צ

תביעת רשלנות מקצועית בסך 16 מיליון שקל הוגשה נגד משרד עוה"ד זיסמן, אהרוני, גייר

מסדר בתי החולים יוחנן הקדוש המפעיל 200 בתי חולים בעולם טוען כי הפסיד דמי חכירה במשך 7 שנים ובהיקף מיליוני שקלים, בשל התרשלות חמורה של המשרד שלא טרח לגשת לרשם המקרקעין ולבצע רישום פשוט. בנוסף לתביעה נגד המשרד עצמו נתבעים 4 עורכי דין במשרד: ארז אהרוני, תומר רייף, תום אפלשטיין וליאור צברי; תגובת המשרד: "מדובר בתביעת סרק נבזית"

13.07.2020, 16:00 | ענת רואה

תביעת רשלנות מקצועית בהיקף 16 מיליון שקל הוגשה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד פירמת עורכי הדין זיסמן, אהרוני, גייר. מדובר באחת מתביעות הרשלנות הגדולות ביותר שהוגשה נגד משרד עורכי דין בארץ.

את התביעה הגיש מסדר בתי החולים יוחנן הקדוש האלוהי, המפעיל כ-200 בתי חולים ברחבי העולם וביניהם בית חולים בישראל. המסדר טוען באמצעות ב"כ עו"ד אלי הלם, כי משרד זיסמן, אהרוני, גייר התרשל ביצוגו בכלל ובאי רישום חכירה של נכס מקרקעין במשך שבע שנים בפרט. רשלנות זאת גרמה לתובע, לטענתו, לנזקים של מיליוני שקלים.

בנוסף לתביעה נגד המשרד עצמו נתבעים 4 עורכי דין במשרד: ארז אהרוני, תומר רייף, תום אפלשטיין וליאור צברי.

לפי התביעה, העניין פשוט ביותר: הנתבעים ברשלנות מובהקת ובניגוד לחובתם לא רשמו חכירה במקרקעין במשך 7 שנים, והדבר גרם לכך שהתובע לא קיבל את דמי החכירה המוסכמים אשר עומדים על עשרות מיליוני שקלים. בתביעה נטען כי משעה שהתובע החליף את הנתבעים בעורך דין אחר, תוך מספר חודשים קצר החכירה נרשמה דבר שחייב את החוכרת לשלם לתובע את דמי החכירה.

עו"ד תומר רייף, קרדיט: יח"צ עו"ד תומר רייף | קרדיט: יח"צ עו"ד תומר רייף, קרדיט: יח"צ

"אין מדובר בטעות חד פעמית, מקרית, בתום לב", נטען בתביעה. "ההפך המוחלט מכך: מדובר ברשלנות הנמשכת על פני שבע שנים תמימות המתמצת בחוסר מעש מוחלט. כאשר כבר טורחים הנתבעים לפעול, הם עושים את כל הטעויות האפשריות ולא רק שלא מסייעים ללקוח שלהם – התובע – אלא מוסיפים ומחמירים את הנזקים שהם גורמים לו".

לפי התביעה, מצעד איוולת של טעויות הנמשכות שנה אחר שנה במשך שבע שנים והכל כאשר כל מה שנדרש מהנתבעים היא פעולת רישום פשוטה ברשם המקרקעין.

המסדר הוכר כאישיות משפטית בישראל

התובע הוא מסדר נוצרי קתולי אשר הוקם באיטליה ב-1571 ומקים ומפעיל מאות בתי חולים, מנזרים וכנסיות ברחבי העולם. המסדר הוכר כאישיות משפטית בישראל על פי הסכם בין מדינת ישראל לבין הכס הקדוש. למסדר יש בית חולים אחד בישראל, הוא בית חולים המשפחה הקדושה בנצרת.

לפי התביעה, משרד עורכי הדין הנתבע מציד את עצמו כאחד המשרדים הגדולים בארץ, מחזיק בפעילות מקומית ובינלאומית. בתביעה נטען כי העניינים המתוארים בה נמשכים על פני כ-20 שנה, אז ביקש המסדר להרחיב את בית החולים ולשפר את השירות הרפואי שהוא מעניק לאנשים הבאים בשעריו ולצורך כך קיבל החלטה למכור מקרקעין שהיו בבעלותו.

עו"ד אלי הלם. מייצג את המסדר, צילום: אלי הלם עו"ד אלי הלם. מייצג את המסדר | צילום: אלי הלם עו"ד אלי הלם. מייצג את המסדר, צילום: אלי הלם

במסגרת זו נחתם הסכם חכירה בין המסדר לבין חברה זרה בשם IPI ובתמורה המסדר היה צריך לקבל דמי חכירה בסך 12 מיליון דולר. הסיכום הבסיסי והעקרוני בין המסדר לחברה היה שתשלום התמורה יעשה רק לאחר רישום החכירה על שם IPI ברשם המקרקעין.

ב-2005 שכר המסדר את שירותי פירמת עורכי הדין במטרה להבטיח את תשלום דמי החכירה ואלו ייצגו את המסדר באופן בלעדי עד 2019. בסמוך לאחר מכן התברר שבעל השליטה בחברת IPI נעצר ונכלא באיטליה בשל מעילת ענק.

לפי התביעה לאחר אירועים ופעולות שונות שהתרחשו, ב2012 הפעולה המיידית הנדרשת היתה רישום החכירה על שם החוכרת על מנת להתחיל את מניין הימים ולחייבה בתשלום התמורה. הרישום נטען היה צריך להתבצע בתוך 30 יום אך בפועל הנתבעים עשו "כלום ושום דבר", במשך 7 שנים עד יולי 2019 בעת שפטרו.

"לא ניתן שלא להשתומם כיצד זה ארבעה עורכי דין משקיעים על פי טענתם המופרכת כמובן 1200 שעות עבודה בעבודה משפטית בענייני המסדר, ובכל הזמן הזה לא מצאו ולו שעות בודדות בכדי לעשות את הפעולה המתחייבת והנדרשת ביותר, לרשום את החכירה במקרקעין על שם IPI".

פניות חוזרות ונשנות של המסדר לנתבעים בכדי להבין מדוע המסדר לא מקבל את כספי התמורה זוכה לתשובה קבועה "אנחנו בקשר עם עורכי הדין של IPI ואנחנו מנסים לקדם את התהליך". מדובר לפי התובע בתשובה 'גנרית' אצל הנתבעים.

עוד נטען כי לאחר אין ספור תירוצים של הנתבעים המסדר התחיל להבין שהבעיה היא בנתבעים והודיע להם על ביטול יפוי הכוח וההרשאות. מיד עם העברת הטיפול לבאי כוח חדשים החלו הדברים לקבל תפנית משמעותית ובתוך 4 חודשים הוגשה בקשה לרישום כל המקרקעין.

"חשוב להדגיש: מעולם לא היתה בעיה לרשום את ההחכרה ע"ש IPI כל מה שציך היה לעשות זה פשוט לפנות ללשכת רישום המקרקעין ולרשום את החכירה", נטען בתביעה.

ממשרד זיסמן אהרוני נמסר: "מדובר בתביעת סרק נבזית שמאחוריה עומד עו"ד בשם דאוד חורי, ששמו נקשר לא פעם בעסקאות עלומות שבמסגרתן ניסה לשלשל לכיסו כספים השייכים לגופים כנסייתיים. מטרת התביעה היא להתחמק מתשלום שכר טרחה המוטל על המסדר הנוצרי האיטלקי המפעיל את בית החולים המשפחה הקדושה בנצרת, במסגרת הסכם שנחתם ואושר בהליך גישור על ידי כב' השופטת בדימוס הילה גרסטל. בניגוד גמור לנרטיב המתואר בכתב התביעה, משרדנו העניק למסדר ולבית החולים שירות נאמן, מסור ואיכותי שהניב להם רק לפני ימים ספורים עשרות מיליוני שקלים. משרדנו מתכוון למצות את ההליך המשפטי על מנת לחשוף את מעשיו החמורים של דאוד חורי בפני הציבור ובפני גורמי אכיפת החוק במדינת ישראל ובכלל זה רשויות המס, משטרת ישראל ומבקר משרד הבריאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות