אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספונסרים לחצו - וקבוצת הפוטבול של וושינגטון תוותר על השם "רדסקינס" צילום: גטי אימג'ס

הספונסרים לחצו - וקבוצת הפוטבול של וושינגטון תוותר על השם "רדסקינס"

על אף קריאות חוזרות ונשנות בשנים האחרונות, הבעלים דניאל שניידר התעקש עד כה לשמור על השם - ונכנע רק לאיומים של נייקי, פפסי ופדקס. בשבוע שעבר הוסר שמו של מייסד הקבוצה, ג'ורג' פרסטון מארשל, מהאיצטדיון בו היא משחקת, לנוכח המחאות האחרונות בארה"ב נגד גזענות. בוושינגטון טרם בחרו בשם חדש

13.07.2020, 16:37 | שירות כלכליסט

קבוצת הפוטבול של וושינגטון הודיעה היום (ב') רשמית כי היא משנה את שמה ומוותרת על השם "רדסקינס" - זאת בעקבות לחץ שהפעילו עליה פעילים ילידים אמריקאים וספונסרים, בטענה שמדובר בכינוי גזעני מעליב. בניו יורק טיימס מדווחים עם זאת כי הקבוצה לא צפויה להכריז בשלב זה על שם חדש, שכן היא עדיין בוחנת את האפשרויות.

שחקני הוושינגטון רדסקינס, צילום: גטי אימג שחקני הוושינגטון רדסקינס | צילום: גטי אימג'ס שחקני הוושינגטון רדסקינס, צילום: גטי אימג

וושוינגטון רדסקינס היא אחת הקבוצות הוותיקות ב-NFL, והיא מחזיקה בשם כבר קרוב ל-90 שנה. רדסקינס נחשב לכינוי מעליב לאמריקאים ילידים. על אף קריאות חוזרות ונשנות בשנים האחרונות, הבעלים דניאל שניידר התעקש לשמור על השם עד כה. כעת הודיע כי בבחירת השם החדש יקחו בחשבון "לא רק את המסורת וההיסטוריה של הקבוצה, אלא גם את הדעות של שחקנים לשעבר, הארגון, הספונסרים, הליגה והקהילה המקומית שאנחנו גאים לייצג על המגרש ומחוצה לו".

השם רדסקינס ניתן לקבוצה על ידי המייסד, ג'ורג' פרסטון מארשל, ולטענתו הוא בחר בשם זה כדרך לסמל אומץ. עם זאת, מארשל היה הבעלים האחרון של קבוצה להחתים שחקן שחור, וגם זאת עשה תחת לחץ מצד הממשל. לנוכח המחאות האחרונות בארה"ב נגד גזענות, שמו של מארשל הוסר בשבוע שעבר מהאצטדיון של הקבוצה וכן הוסרה מונומנט שהוקם עבורו בעיר.  

קסדה של הקבוצה, צילום: גטי אימג קסדה של הקבוצה | צילום: גטי אימג'ס קסדה של הקבוצה, צילום: גטי אימג

ההחלטה לשנות את שם הקבוצה כעת התקבלה לאחר שמשקיעים הפעילו לחץ כבד על כמה מהחברות שלהן הסכמי חסות יקרים עם הקבוצה, ביניהן פדקס, נייקי ופפסי. בתחילת החודש הודיעה פדקס, שמשלמת 8 מיליון דולר בשנה עבור זכויות השם של האצטדיון, כי אם לא ישונה שם הקבוצה היא תסיים את החוזה בסוף העונה הנוכחית. במקביל, נייקי, וולמארט, טארגט ואמזון הודיעו כי יפסיקו למכור ציוד ומרצ'נדייז של הקבוצה. בעקבות זאת, הודיעו בקבוצה לפני כשבועיים כי הם צפויים להחליף את השם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות