אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמן תיאטרון הצפון מבקש אישור לפעול להבראתו צילום: שאטרסטוק

פרסום ראשון

נאמן תיאטרון הצפון מבקש אישור לפעול להבראתו

הנאמן הגיש דו"ל לביהמ"ש ובו הוא מציין כי "כבר בשלב זה מסתמן כי ישנם מספר מתווים שבהם ניתן יהיה לפעול כדי לנסות ולשקם את התיאטרון"; לתיאטרון חובות בסך 11 מיליון שקל, מתוכם 4 מיליון שקל למינויים

13.07.2020, 18:17 | ליטל דוברוביצקי

בדרך לשיקום: בשורות טובות למעל ל-20 אלף מנויי תיאטרון הצפון מרכז אומנויות הבמה, שהגיש לאחרונה בקשת הקפאת הליכים. זאת לאחר שהתיאטרון צבר חובות של כ-11 מיליון שקל.

תיאטרון הצפון נוסד בשנת 1993 ונחשב למוסד ידוע בצפון. התיאטרון ממוקם בחיפה ומציג שם לאורך השנים הופעות, קונצרטים, וההצגות -רובן המכריע כאלה שהתקשר ורכש מתיאטרונים אחרים בארץ.

הנאמן הזמני, עו"ד רון חכים, ציין בדו"ח שהגיש היום לבית המשפט המחוזי בחיפה כי "כבר בשלב זה מסתמן כי ישנם מספר מתווים שבהם ניתן יהיה לפעול בכדי לנסות ולשקם את התיאטרון על מנת שיוכל להמשיך ולספק למנוייו את ההצגות וההופעות אשר המנויים הנאמנים והמסורים של התיאטרון רכשו ושבו ורכשו לאורך שנים ארוכות".

לדברי הנאמן, כי על מנת שניתן יהיה לבחון מתווים אלו, האתגר המשמעותי שעמד בפני הנאמן במהלך הימים מאז מינויו, היה למצוא מקור מימון לתקופה הנדרשת

הנאמן, עו"ד רון חכים , צילום: אורן שליו הנאמן, עו"ד רון חכים | צילום: אורן שליו הנאמן, עו"ד רון חכים , צילום: אורן שליו

שתאפשר שהות לבחון את המתווים באופן מושכל, ובאופן שתקופה זו לא תיצור גירעון נוסף בקופה. "משמסתמן כי נמצא פיתרון לסוגיה זו באמצעות כספים שאמורים להתקבל מרשות המיסים, ניתן כעת לעתור למתן צו שיקום לצורך בחינת המתווים הנ"ל", ציין בדו"ח.

בשלב זה ביקש הנאמן כי בית משפט יוציא צו שיקום לתקופה של 60 יום על מנת לאפשר ניסיון שיקום לתיאטרון הוותיק. ביום רביעי צפוי דיון באשר לגורלו של התיאטרון. מהדו"ח עולה כי לתיאטרון חובות בסך כ-11 מיליון שקל כאשר מתוך החוב לנושים הבלתי מובטחים (העומד על כ- 7 מיליון שקל לפי הבקשה), מוערך החוב למנויים ורוכשי כרטיסים בסך של כ- 4 מיליון שקל.

"ברור כי ככל והתיאטרון ישתקם, ויוכל לספק למנויים ורוכשי הכרטיסים את ההצגות וההופעות עליהם שילמו, או הצגות חלופיות, כפי שיאושר, תתבטל נשייה מותנית זו באופן שיפחית משמעותית את מצבת הנשייה בתיאטרון. רציונל זה, כשלעצמו, יש בו כדי להעדיף את אפשרות השיקום על כל אפשרות אחרת".

זכאות לכספים מהקורונה

הנאמן, באמצעות עוה"ד שרון חכים ואפרת לרנר, מציין כי מבירורים שערך הנאמן מיד לאחר מתן צו המינוי, עלה שלתיאטרון זכות לקבלת כספים מרשויות מס הכנסה כתוצאה ממענקי הפעימה השלישית ששולמו לעסקים בהתאם להחלטת הממשלה. לפי חוות דעת רואה החשבון של התיאטרון, סכום המענק המגיע לתיאטרון הינו בסך של כ- 390 אלף שקל אולם עד למועד הבקשה נתקל התיאטרון בקשיים בירוקרטיים בקבלתו, כמו גם בטענות נציגי מס הכנסה לפיהן המענק המגיע לתיאטרון נמוך יותר, ועל פי תחשיב המדינה עומד על 150 אלף בלבד.

הנאמן מציין בדו"ח כי פעל מול הגורמים הרלוונטיים במס הכנסה וניהל עימם מגעים ושיחות רבות שהובילו בסופו של דבר לאישור מס הכנסה, בשיחה טלפונית לפיה יועבר לתיאטרון עוד השבוע סך של 150,000 שקל.

במסגרת הבקשה נטען כי התיאטרון העסיק עד לאחרונה כ-48 עובדים. דיון נקבע ליום רביעי הקרוב. את התיאטרון מייצגים עוה"ד איתי פריימן ורועי ספיבק.. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות