אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישות חריגות של 4.99% ממניות גולף הקפיצו את המניה ב־4.5% צילום: יובל חן

רכישות חריגות של 4.99% ממניות גולף הקפיצו את המניה ב־4.5%

שתי עסקאות ג'מבו שבוצעו אתמול בסכום כולל של כ־3.4 מיליון שקל, מצביעות על כך שהרוכש בחר לא להיות בעל עניין. פעיל בשוק ההון: "הושקע פה המון כסף וזה חריג לגולף"

14.07.2020, 08:02 | אורנה יפת

מסחר חריג במניית גולף בהיקף של 4.5 מיליון שקל הוביל לעלייה במניה בסיום המסחר ב־4.5%. במהלך היום בוצעו שתי עסקאות ג'מבו חריגות - 2.125 מיליון שקל ו־1.26 מיליון שקל, ויחד כ־3.4 מיליון שקל. בשתי העסקאות יחד נרכשו 4.99% ממניות גולף - מתחת לרף 5% - מה שמעיד שהרוכש בחר לא להיות בעל עניין ולשמור על אנונימיות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהיקף חריג לחודשי המסחר האחרונים של החברה שנמצאת בשליטת כלל תעשיות של איש העסקים לן בלווטניק. בשוק ההון מעריכים שלא מדובר בגוף מוסדי שביצע את העסקאות הללו. פעיל בשוק ההון אומר: "זה לא מישהו פרטי אלא נראה כמו משקיע עם כיסים עמוקים שביצע את העסקאות הללו, כי הושקע פה המון כסף וזה חריג לגולף".

חנות גולף, צילום: יובל חן חנות גולף | צילום: יובל חן חנות גולף, צילום: יובל חן

גולף נסחרת בשווי שוק של כ־65 מיליון שקל. בחודש שעבר הודיע על התפטרותו המנכ"ל רביב ברוקמאייר, שמאז מונה לפני כארבע שנים ירדה מניית החברה ב־70%. קודם לכן התפטר גם יו"ר קבוצת גולף אפי רוזנהויז. זה שנים עוברת גולף תהליך של התייעלות שכלל חילופי שני מנכ"לים וסגירת עשרות חנויות, והחברה ממשיכה לסבול מירידה במכירות וברווחים.

גולף סיימה את 2019 עם רווח תפעולי של כ־32 מיליון שקל לעומת 16.9 מיליון בשנה קודמת. ללא השפעת תקן 16 ירד הרווח התפעולי השנתי שלה ל־14.5 מיליון שקל.

מכירותיה עלו ב־5% הודות להתרחבות של החברה־הבת עדיקה בחו"ל, אך גולף סיימה את השנה עם צניחה של 61% ברווח הנקי ל־4.4 מיליון שקל. את הרבעון הראשון של השנה סיימה בהפסד תפעולי של 26 מיליון שקל והפסד של 34.7 מיליון שקל בשורה התחתונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות