אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ורג' סורוס תורם 220 מיליון דולר לארגונים למען שוויון גזעי צילום: איי אף פי

ג'ורג' סורוס תורם 220 מיליון דולר לארגונים למען שוויון גזעי

הקרן הפילנתרופית 'אופן סוסייטי' שייסד סורוס, תעניק מתוך הסכום הכולל, 150 מיליון דולר לארגוני זכויות אזרח ושוויון גזעי הפועלים ברחבי ארה"ב. יתר הכסף יחולק בין ארגונים מקומיים

13.07.2020, 20:53 | שירות כלכליסט

ג'ורג' סורוס מכריז על תרומה של מאות מיליוני דולרים ליוזמות הפועלות לצדק גזעי: הקרן הפילנתרופית 'אופן סוסייטי' שייסד סורוס (Open Society Foundations) הודיעה היום (ב') כי תעניק 220 מיליון דולר לארגונים הפועלים עבור מטרה זו.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום הגדול ביותר של התרומה, 150 מיליון דולר, יועבר כמענקים לארגוני זכויות אזרח ושוויון גזעי הפועלים ברחבי ארה"ב, בהם ארגוני Black Voters Matter ו-Equal Justice Initiative.

ג ג'ורג' סורוס | צילום: בלומברג ג

לפי הודעת הקרן, הארגונים שיקבלו את התרומה נאבקים בדרכים שונות באי שוויון על בסיס גזע – בין היתר באמצעות מאבק לרפורמות במשטרה ושיפור הגישה של אנשים צבעוניים לקלפיות הצבעה.

המחאה בעקבות מותו בידי שוטר של ג המחאה בעקבות מותו בידי שוטר של ג'ורג' פלויד | צילום: איי פי המחאה בעקבות מותו בידי שוטר של ג

התרומה תועבר לאורך תקופה של 5 שנים, והסיבה לכך לפי הקרן של סורוס היא ש"התקדמות אמיתית דורשת תמיכה עקבית לאורך שנים רבות, וזו מציבה את המנהיגים כבעלי האחריות מול הקהילות שלהם על המשך ההתקדמות".

יתרת הסכום, 70 מיליון דולר, תחולק בין ארגונים מקומיים, בהם קרנות לתמיכה במלגות של מתמחים ביוזמות אזרחיות הפועלות לשוויון גזעי.

הקרן התייחסה בהודעה למחאת ההמונים שהחלה לאחר הרצח של ג'ורג' פלויד על ידי שוטרים: "זה מעורר השראה ומלא בעוצמה, לחוות את הטרנספורמציה הזו בתנועה לצדק גזעי. זהו כבוד גדול עבורנו, שאנו מסוגלים להמשיך את המאבק החיוני לזכויות, כבוד ושוויון עבור בני אדם, אשר אותה התחיל המייסד והיו"ר שלנו ג'ורג' סורוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות