אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגשר: בית משפחת פישמן בסביון יימכר - חצי מהתמורה יועבר לקופת פשיטת הרגל צילום: יאיר שגיא

המגשר: בית משפחת פישמן בסביון יימכר - חצי מהתמורה יועבר לקופת פשיטת הרגל

המגשר בין ילדיו של אליעזר פישמן לבין הנאמן עו"ד יוסי בנקל הגיש את הצעתו למחוזי: ילדיו של איש העסקים יעבירו לפחות 20 מיליון שקל לקופה. נכסי פשיטת הרגל של פישמן ימומשו - סכום המינימום של המימושים יעמוד על 214 מיליון שקל במקום 140 מיליון שקל בהסדר הקודם. הנאמן בנקל מתנגד - הבנקים הנושים מסכימים

14.07.2020, 14:02 | גולן חזני

בית המשפחה של אליעזר וטובה פישמן בסביון יימכר ומחצית מהתמורה בגינו תועבר לקופת פשיטת הרגל של איש העסקים. ילדיו של פישמן יעבירו לפחות 20 מיליון שקל לקופת פשיטת הרגל. כך קובע הגישור בין שלושת ילדיו של פישמן לבין נאמן נכסי פישמן, עו"ד יוסי בנקל.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה לאישור הסכם הגישור הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לשופט איתן אורנשטיין, על ידי ילדיו של פישמן - אייל פישמן, ענת מניפז ורונית פישמן-אופיר. הבקשה הוגשה בהוראת המגשר השופט אשר גרוניס. בנקל מתנגד להצעת הגישור, שזוכה לתמיכה מקיר לקיר של הבנקים הנושים של פישמן.

על פי ההצעה של גרוניס, נכסי פשיטת הרגל של פישמן ימומשו. סכום המינימום של המימושים יעמוד על 214 מיליון שקל במקום 140 מיליון שקל בהסדר הקודם בין פישמן לבנקל ביוני 2017. הסכם זה לא אושר באסיפת הנושים של פישמן שהכריז כאמור על פשיטת רגל.

אליעזר וטובה פישמן, צילום: יאיר שגיא אליעזר וטובה פישמן | צילום: יאיר שגיא אליעזר וטובה פישמן, צילום: יאיר שגיא

במידה והתמורות של הנכסים של פישמן שיימכרו יהיו נמוכות מ-214 מיליון שקל, בני המשפחה מחויבים להשלים את הסכום שיועבר לקופת הנושים. בכל מקרה תשלום בני המשפחה לא יפחת מ-20 מיליון שקל, שיכללו את התמורות ממכירת הבית בסביון.

פישמן עצמו מוחרג מההסדר שהוא בין הנושים לבין ילדיו ורעייתו טובה. בני המשפחה לא יקבלו פטור מתביעות במסגרת ההסדר. הם יקבלו פטור מתביעות בנוגע להליך פשיטת הרגל לבדו. להבטחת התשלום של 214 מיליון שקל תהיה דיספוזיציה (איסור שינוי בנכס) לבתי המגורים של שלושת ילדיו של פישמן.

ביתו של אליעזר פישמן בסביון, צילום: יאיר שגיא ביתו של אליעזר פישמן בסביון | צילום: יאיר שגיא ביתו של אליעזר פישמן בסביון, צילום: יאיר שגיא

הבית שבו מתגורר פישמן עם רעייתו ורשום על שמה, בסביון, יימכר תוך 9 חודשים. התמורה כאמור תחולק באופן שווה בין טובה וקופת פשיטת הרגל. ילדיו של פישמן יעבירו לידי בנקל גם את אחזקותיהם בחברות - FTT, אוניל בניה בע"מ, והשקעות כדאיות. טובה פישמן תעביר לקופה את מניותיה בשורת החברות בהסדר, וכן 15% מכל סכום שתקבל כדיבידנד מחברת א.ט.פירוק.

במסגרת ההסדר נקבע גם מנגנון למימוש 50% ממניות פישמן רשתות שבידי הנאמן, כשיתרת המניות מוחזקת בידי ילדיו של פישמן. אם המניות שבידי בנקל לא יימכרו תוך 6 חודשים, הוא יוכל לצרף את בני המשפחה להליך המכירה ולהציע 100% ממניות החברה למכירה. פישמן רשתות היא חברת הקמעונאות של המשפחה וכוללת בין היתר את הום סנטר, בסט ביי וזר פור יו.

הבנקים הנושים של פישמן ובראשם הפועלים ולאומי נתנו את הסכמתם להסדר, למרות התנגדות בנקל, שעיקריה הובאו בפני המגשר גרוניס וברובם, לטענת נציגי הבנקים בגישור, נידחו על ידי השופט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות