אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאבק פנימי בבזק: יו"ר הוועד הורה להפסיק לשווק את בזק בינלאומי כספקית אינטרנט צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מאבק פנימי בבזק: יו"ר הוועד הורה להפסיק לשווק את בזק בינלאומי כספקית אינטרנט

יו"רית ועד עובדי בזק בינלאומי התרעמה בפני שר התקשורת על הכוונה לבטל את ההפרדה בין תשתית לספק - צעד שיאפשר לבזק להציע חבילת אינטרנט הכוללת תשתית וספק, ללא תלות בבזק בינלאומי. בתגובה לצעד המפתיע החליט יו"ר ועד עובדי בזק "לנקום" - ולהפסיק לשווק חבילות הכוללות את בזק בינ"ל כספקית אינטרנט

14.07.2020, 18:08 | אביאור אבו

חברת בזק הפסיקה החל מהבוקר (ג') לשווק את חברת הבת בזק בינלאומי כספקית אינטרנט - זאת במסגרת חבילת בנדל של תשתית וספק – כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לכך הוא מכתב ששלחה השבוע יו"ר ועד בזק בינלאומי לימור ליברמן לביא לשר התקשורת יועז הנדל, שבו היא כותבת כי בכוונתה להיאבק נגד החלטת המשרד לבחון את ביטול ההפרדה בין תשתית לספק - מהלך שיאפשר לבזק להציע שירות אינטרנט מלא (תשתית וספק), ללא תלות בבזק בינלאומי. המכתב נשלח ללא ידיעת ההנהלה והוביל לזעם גם בקרב ועד עובדי בזק בראשות שלמה כפיר. האחרון החליט "לנקום" ולעצור את שיווק החבילה של החברה-הבת, לה נתח שוק של כ-30% בשוק ספקיות האינטרנט.

מנכ"ל בזק בינלאומי רן גוראון, צילום: יונתן בלום מנכ"ל בזק בינלאומי רן גוראון | צילום: יונתן בלום מנכ"ל בזק בינלאומי רן גוראון, צילום: יונתן בלום

כיום לאור ההפרדה המבנית החלה על בזק היא אינה יכולה להציע חבילה אחודה של תשתית וספק, אלא תחת תנאים מגבילים. לחברה אושר לשווק חבילת "בנדל הפוך", כך שעליה להציע במעמד השיחה עם הלקוח את כלל ספקיות האינטרנט ותעריפיהן, לבחירתו.

באופן זה, יקבל הלקוח חשבונית אחת הכוללת את שני השירותים. במשרד התקשורת בודקים האם ההחלטה של הוועד עומדת בתנאי הרישיון של בזק. זאת ועוד, נראה כי הנהלת בזק לא מצליחה לשלוט על הוועד שלה, שקיבל על עצמו את ההחלטה הדרמטית על הפסקת שיווה בזק בינלאומי כספקית אינטרנט באופן עצמאי.

מכתבה של ליברמן לביא בא לעולם לאחר שבטיוטת חוק ההסדרים צוין כי "משרד התקשורת ישלים תוך 90 ימים בחינה לאסדרה מחדש של שוק האינטרנט הקמעונאי בישראל, לרבות ביטול חלוקת אספקת שירותי אינטרנט בין שירות תשתית לבין שירות גישה לאינטרנט (ISP)".

מבזק סירבו להגיב.

ממשרד התקשורת נמסר: "הנושא בבדיקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות