אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יזמים בבת ים נגד העירייה: “דורשת להגדיל את שטח המשרדים אף שעתיד הענף התערער” צילום: אוראל כהן

יזמים בבת ים נגד העירייה: “דורשת להגדיל את שטח המשרדים אף שעתיד הענף התערער”

יזמי מתחם הקאנטרי טוענים, כי העירייה ממשיכה להתעקש על הגדלת שטחי המשרדים במתחם, אף שהתפרצות הקורונה טרפה את הקלפים בענף המשרדים והצורך בהם פחת. היזמים דורשים מהעירייה לבחון מחדש את העסקה על סמך חוות דעת מומחה

15.07.2020, 08:42 | דותן לוי
מקרה ראשון שטיעון בדבר פגיעה בענף נדל”ני כתוצאה ישירה של משבר הקורונה מגיע לבית המשפט. יזמי מתחם הקאנטרי בבת ים הגישו לביהמ”ש המחוזי עתירה מנהלית, באמצעות עורכי הדין יובל גלאון וליטל בר ששת ממשרד שביט, בראון, גלאון, צין, ויתקון ושות — שלפיה העירייה ממשיכה להתעקש על הגדלת שטחי המשרדים במתחם, אף שהתפרצות הקורונה טרפה את הקלפים בענף המשרדים והצורך בהם פחת. היזמים דורשים מהעירייה לבחון מחדש את העסקה על סמך חוות דעת מומחה; עמדת הוועדה המחוזית לפיה אין צורך במשרדים נוספים במחוז; והמעבר לעבודה מהבית בעידן הקורונה. לפי ההסכם עם היזמים, הפרויקט יכלול 70% עסקים ו־30% מגורים, אך כעת העירייה דורשת 80% עסקים והיתר מגורים, כדי להגדיל את הכנסותיה מארנונה.

קאנטרי בת ים. הקורונה מגיעה לבית המשפט, צילום: אוראל כהן קאנטרי בת ים. הקורונה מגיעה לבית המשפט | צילום: אוראל כהן קאנטרי בת ים. הקורונה מגיעה לבית המשפט, צילום: אוראל כהן

"כעת כבר ידוע לכל משבר הקורונה מכתיב עודף היצע של שטחי משרדים ויותר ביקוש לשטחי מגורים", לשון העתירה. לטענת היזמים, אם תדבק העירייה בהסכם כמתוכנן היא תייצר הכנסה שנתית נטו של 25% מהגירעון התקציבי השנתי המובנה שלה, ותכניס לקופתה כ־24 מיליון שקל בשנה. עוד נטען שהגדלת רכיב המשרדים עשויה לגרום לכך שהפרויקט כלל לא ימומש.

גורמים בעירייה אמרו ל"כלכליסט" כי העתירה נועדה להלך אימים על ההנהלה החדשה: “הם יכולים לאיים כמה שהם רוצים, אבל נגמרה התקופה שהם חגגו על חשבון הציבור. כל אותם אוכלי חינם שגרמו לעיר לקרוס כלכלית רוצים להמשיך לקחת את קרקעות הציבור”. מהעירייה נמסר: “החברה הגישה תוכניות שחורגות מן ההסכם ואינן תואמות את מדיניותה העדכנית של העירייה, שנועדה לשפר את רווחת התושבים”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות