אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוכשי אחוזת יולי עופר: לעקל 5 מיליון שקל מאלמנתו רות צילום: אוראל כהן, תומי הרפז

רוכשי אחוזת יולי עופר: לעקל 5 מיליון שקל מאלמנתו רות

לכלכליסט נודע כי התובעים טוענים ש"קיים חשש ממשי שמצבה הכלכלי מידרדר" וכי לא תוכל לשלם את היטל ההשבחה אם תחויב בו

15.07.2020, 08:34 | ליטל דוברוביצקי

33 תובעים שרכשו בפברואר 2018 את אחוזתו של איש העסקים המנוח יולי עופר בהרצליה הגישו אתמול בקשת עיקול בהיקף של 5 מיליון שקל נגד אלמנתו רות עופר (78). במקביל הגישו תובענה כלפי רות עופר, בטענה כי עליה לשלם היטל השבחה בסכום נוסף של 5 מיליון שקל והיא לא עושה זאת. "נמסר למבקשים כי מצבה הכלכלי של עופר הולך ומידרדר. לפיכך, קיים חשש ממשי וכבד כי אם וכאשר יינתן פסק דין שבו ייאכף הסכם המכר ועופר תחויב על ידי בית המשפט לשלם לעירייה את היטל ההשבחה במלואו, עופר לא תוכל לקיים את פסק הדין. זאת, כיוון שלא יהיו לה האמצעים הכספיים המספיקים לתשלום יתרת סכום היטל ההשבחה הנדרש בהיקף של כ־5.1 מיליון שקל", נטען בבקשה.

קראו עוד בכלכליסט

הסכסוך בין הרוכשים לעופר נחשף ב"כלכליסט" בחודש שעבר, כשפורסם כי לטענת הרוכשים, עופר קיבלה לפני שנתיים את מלוא התמורה בהיקף כ־52 מיליון שקל – ולא שילמה את המסים לעיריית הרצליה בשל מחלוקת על גובה היטל ההשבחה. עופר טענה כי הרוכשים הם שהפרו את ההסכם וגרמו לה נזקים, וכי דרישת העירייה לתשלום התעכבה בגלל משבר הקורונה.

 

רות עופר על רגע האחוזה ברחוב המסילה בהרצליה. נמכרה ב־52 מיליון שקל , צילום: אוראל כהן, תומי הרפז רות עופר על רגע האחוזה ברחוב המסילה בהרצליה. נמכרה ב־52 מיליון שקל | צילום: אוראל כהן, תומי הרפז רות עופר על רגע האחוזה ברחוב המסילה בהרצליה. נמכרה ב־52 מיליון שקל , צילום: אוראל כהן, תומי הרפז

התובעים מצדם טוענים כי טרם העבירו את הנכס על שמם ובניית הבתים במקום מתעכבת. הרוכשים ביקשו אתמול מבית המשפט המחוזי בתל אביב לקבוע מועד דחוף שבו יתקיים דיון בתובענה שהגישו.

אחוזת יולי עופר, שאותה קיבלה אלמנתו בירושה, משתרעת על 7.6 דונם ונמכרה בכ־52 מיליון שקל. על פי התוכנית, הבית ייהרס ובמקומו יוקמו 23 דירות חדשות למשפחות התובעים. במסגרת פנייתם לבית המשפט טענו הרוכשים באמצעות עוה"ד רוני ליבסטר ומאור רוט ממשרד הרצוג פוקס נאמן כי "בימים אלה ממש, נוכח סירובה של הגברת עופר להסדיר את סוגיית תשלום היטל ההשבחה שהיא מחויבת לו מכוח הסכם המכר, עיריית הרצליה הקפיאה את הבקשות שהגישו הרוכשים לקבלת היתרי בנייה".

לטענת הרוכשים, "הנזקים שנגרמים כתוצאה מהתנהלותה של עופר הם עצומים: עיריית הרצליה הודיעה כאמור למבקשים כי היא מקפיאה דה־פקטו את הטיפול בבקשותיהם להיתר על המקרקעין, כל עוד לא יוסדר נושא תשלום מלוא היטל ההשבחה על ידי עופר".

עוה"ד גיא נאמן ושגיא רויזר, ממשרד בלטר גוט אלוני, באי כוח רות עופר, מסרו בתגובה: "מדובר בתביעת סרק, אשר העלתה תהיות כבר אתמול על ידי בית המשפט, במעמד צד אחד. בהתייחס להגשת התובענה 'בשים לב לחלוף הזמן מאז היוודע דבר ההפרה הנטענת... לא ברור הדחק שבהגשת הבקשה'. התביעה היא המשך של האסטרטגיה המיותרת של התובעים לפעול באופן חסר רסן הכולל 'קמפיין השחרה', פנייה לבתו של בן מרשתנו, פנייה לבתה של מרשתנו, מכתבי איומים ולרבות איומים על ב"כ מרשתנו, וכעת גם טענות מכפישות בדבר מצבה הכלכלי. כל אלו לא יסייעו מפני טענותיה המוצקות של מרשתנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות