אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה בפניקס, סנטרברידג' וגלטין והדירקטור אלי יונס מנצלים את המשבר להגדלת אחזקותיהם צילום: עמית שעל

בעלי השליטה בפניקס, סנטרברידג' וגלטין והדירקטור אלי יונס מנצלים את המשבר להגדלת אחזקותיהם

הפניקס מדווחת על רכישת מניות החברה על ידי הקרנות סנטרברידג' וגלטין בהיקף של 11 מיליון שקל, וכן על רכישת מניות על ידי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות לשעבר המשמש היום כנציגן של הקרנות בישראל, בהיקף של 864 אלף שקל

14.07.2020, 21:29 | נעמי צורף
הקרנות סנטרברידג' וגלטין, בעלות השליטה בחברת הביטוח הפניקס והדירקטור אלי יונס מנצלים את הירידה במניית החברה ומבצעים רכישת מניות. הפניקס מדווחת הערב (ג') על רכישת מניות החברה על ידי הקרנות סנטרברידג' וגלטין בהיקף של 11 מיליון שקל, וכן על רכישת מניות על ידי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות לשעבר המשמש היום כנציגן של הקרנות סנטרברידג' וגלטין בישראל, בהיקף של 864 אלף שקל. הרכישות התבצעו לפי שווי של 14 שקל למניה.

קראו עוד בכלכליסט

בתקופת משבר הקורונה ירדה מניית הפניקס ב-26%. סנטרברידג' וגלטין השלימו את העסקה לרכישת הפניקס חודשים אחדים לפני פרוץ משבר הקורונה, אז העבירו לקבוצת דלק כ-1.3 מיליארד שקל תמורת 30% מניות חברת הביטוח. כיום מחזיקות הקרנות ב32.8% ממניות החברה.

אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס, צילום: פאביאן קולדורף אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס | צילום: פאביאן קולדורף אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס, צילום: פאביאן קולדורף

בעלי השליטה בפניקס אינם היחידים שניצלו את המשבר להגדלת אחזקותיהם בחברה שבבעלותם ובכך מצטרפים לבעלי השליטה באי.בי.אי עדו קוק, דוד לובצקי, צבי לובצקי ודוד ויסברג ולבעל השליטה במזרחי טפחות, אייל עופר.

בעלי השליטה באי.בי.אי ביצעו בתחילת החודש רכישת מניות בסכום כולל של כ-10 מיליון שקל, שמהווים 3.3% ממניות בית ההשקעות, ששווין ירד מתחילת 2020 ב- ב35.2%.

עופר רכש בתחילת החודש מניות של הבנק השלישי בגודלו בסכום כולל של 55 מיליון שקל, שהן 0.3% ממניות הבנק. לאחר הרכישה עומדת האחזקה של עופר על במזרחי על 22.5%. גם שם רכישת המניות נעשתה לאחר שמניית הבנק איבדה מעל ל-20% משוויה מתחילת המשבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות