אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש רשת ביטחון: ליגות הכדורגל והכדורסל יפתחו את העונה

יש רשת ביטחון: ליגות הכדורגל והכדורסל יפתחו את העונה

הסתיימה הפגישה בין נציגי המנהלות למשרד האוצר. קבוצות הכדורגל יקבלו 75 מיליון שקל והכדורסל 35 מיליון. הסכומים יפחתו במקרה שהמצב הבריאותי יאפשר הכנסת קהל למגרשים

14.07.2020, 22:51 | ynet
העונה הבאה בכדורגל והכדורסל הישראלי תיפתח כמתוכנן אחרי שהושג הסכם לגבי סכום שיקצה משרד האוצר כרשת ביטחון עבור קבוצות הספורט.

כזכור, פתיחת העונה בכדורגל הייתה בסימן שאלה אחרי שנציגי האוצר טענו כי יהיו מוכנים להעמיד סכום של 40 מיליון שקל עבור הקבוצות, בעוד הבעלים של המועדונים טענו כי ללא הקצאת סכום של 80 מיליון שקל לפחות לא ניתן יהיה לפתוח את העונה.

שר התרבות חילי טרופר ושר האוצר ישראל כץ שר התרבות חילי טרופר ושר האוצר ישראל כץ שר התרבות חילי טרופר ושר האוצר ישראל כץ

נציגי הקבוצות בכדורגל טענו כי היו אמורים לקבל הכנסות בסך 140 מיליון שקל עבור מכירת כרטיסים ומנויים. מהסכום הזה הם הפחיתו 30 מיליון עבור הוצאות על שיטור, פיקוח ודמי שימוש באצטדיונים וטענו כי מדובר ב-80 מיליון. בסופו של דבר הסכימו במשרד האוצר להעמיד לרשותם 75 מיליון שקל, מה שאיפשר את פתיחת העונה. קבוצות הכדורסל יקבלו רשת ביטחון על סך 35 מיליון שקל אחרי שדרשו תחילה 60 מיליון.

בפגישה נכחו שר האוצר ישראל כץ, שר הספורט חילי טרופר, יו"ר מינהלת הליגה ארז כלפון, הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג, הבעלים של בני יהודה ברק אברמוב ונציגי הכדורסל - יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי והבעלים של הפועל ירושלים אייל חומסקי.

בפגישה הוחלט שהקבוצות יקבלו בכל חודש את הסכומים על פי המצב הבריאותי שישרור במדינה. אם המצב יאפשר כניסת קהל הסכומים שיקבלו הקבוצות יפחתו, אבל נכון לעכשיו ההערכה היא שלפחות עד חודש ינואר לא תתאפשר הכנסת קהל למגרשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות