אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי סטארבקס ובסט ביי: וולמארט תחייב את הלקוחות בחבישת מסיכה צילום: גטי אימג'ס

דיווח שוטף

אחרי סטארבקס ובסט ביי: וולמארט תחייב את הלקוחות בחבישת מסיכה

הרשת מצטרפת לרשתות הענק האמריקאיות שהחליטו שלא לאפשר תנועת לקוחות בסניפיהן, ללא חבישת מסיכה או כיסוי פנים כלשהו; אתר האופנה הבריטי אסוס יחזיר את המענקים שקיבל מהממשלה, זאת לאחר שהמכירות עלו בתקופת הסגר; כ-160 אלף איש בקטלוניה בספרד נכנסו לסגר; רוסיה: 6,400 נדבקים חדשים ו-156 מתים מקורונה ביממה האחרונה; סגירת החנויות ופיטורים בטומי הילפיגר וקלווין קליין

15.07.2020, 18:17 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

18:10 - אחרי סטארבקס: וולמארט תחייב את הלקוחות בחבישת מסיכה

וולמארט מצטרפת לרשתות הענק האמריקאיות שמחייבות את לקוחותיהן לחשבו מסיכה: הקמעונאית הפיזית הגדולה בעולם הודיעה היום שהחל מהשבוע הבא לא תורשה תנועה בתוך הסניפים שלה בארה"ב ללא חבישת מסיכה או כיסוי פנים חלופי כלשהו.

המתחרה הגדולה קוסטקו החילה כבר בחודש מאי חובת מסיכה על כל עובדיה, אך לא על הלקוחות. רשת בתי הקפה סטארבקס הלכה צעד נוסף קדימה והחליטה בשבוע שעבר שחבישת מסיכה היא תנאי מחייב לכניסה לכל אחד מ-9,000 סניפיה בארה"ב – ללקוחות ולעובדים. אתמול יצאה הודעה דומה מרשת בסט ביי, המחזיקה ב-1,000 חנויות ברחבי ארה"ב.

הסוכנות הפדרלית למניעת מחלות (CDC) לא הורתה על חבישה מנדטורית של מסיכות אך המליצה לכסות את הפנים בציבור, כצעד מגן מפני הדבקה. בה בעת, בחלק מהמדינות בארה"ב כן נקבעה חובה שכזו. כ-65% מ-5,000 הסניפים של וול מארט ממוקמים באזורים שבהם ממילא קיימת חובת מסיכת פנים כך שההוראה החדשה תרחיב את ההחלטה לכל היתר.

כל-בו וולמארט במהלך הקורונה, צילום: גטי אימג כל-בו וולמארט במהלך הקורונה | צילום: גטי אימג'ס כל-בו וולמארט במהלך הקורונה, צילום: גטי אימג

14:00 -  אתר אסוס הודיע כי יחזיר את המענקים שקיבל מהממשלה הבריטית

 

אתר האופנה הבריטי אסוס הודיע כי יחזיר את המענקים שקיבל מהממשלה הבריטית, זאת לאחר שהמכירות עלו בתקופת הסגר. החברה דיווחה על עלייה של 10% במכירות בארבעת החודשים עד ה-30 ביוני ל-1 מיליארד פאונד. העלייה נבעה ממכירות מחוץ לבריטניה, בעוד שבבריטניה נרשמה ירידה של 1%. בעקבות זאת הודיעה החברה כי תחזיר את הכסף שקיבלה במסגרת מענקי הממשלה לסיוע לחברות במהלך הקורונה. "זו הייתה תקושה קשה לעסקים, אבל נשארנו ממוקדים ועשינו את הדבר הנכון עבור האנשים שלנו", הודיע המנכ"ל ניק בייטון. במסגרת המענקים, שילמה הממשלה הבריטית 80% משכר העובדים עד לגובה של 2,500 פאונד בחודש.

 , צילום: cameronproffitt צילום: cameronproffitt  , צילום: cameronproffitt

 

13:13 - כ-160 אלף איש בקטלוניה בספרד נכנסו לסגר

כ-160 אלף איש בקטלוניה בספרד נכנסו לסגר עקב עלייה במספר הנדבקים. כך מדווחת סוכנות רויטרס. על פי הכללים החדשים, אנשים רשאים לעזוב את בתיהם רק לפעילויות חיוניות כמו עבודה או קניית אספקה, בעוד מלונות, מסעדות וברים ייסגרו למעט איסוף אוכל. רשויות האזוריות עודדו גם את תושבי שלוש השכונות בלוספיטלט, פרבר בברצלונה, שמתגוררים בו כ -260,000 איש, להישאר בבתים.

11:04 - רוסיה:  6,400 נדבקים חדשים ו-156 מתים מהנגיף ביממה האחרונה

רוסיה דיווחה על 6,422 נדבקים חדשים בקורונה ובכך עלה מספר הנדבקים במדינה ל-746,369, הרביעי בגובהו בעולם. גורמים רשמיים מסרו כי 156 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה, מה שהביא את מספר המתים ל -11,770.

 

 

 

 

09:12 - הבנק המרכזי של יפן: הכלכלה תתכווץ ב-4.7% עד מרץ 2021

הבנק המרכזי של יפן צופה כי המשק היפני יתכווץ ב -4.7%  עד מרץ 2021. הבנק המרכזי מעריך שתהיה התאוששות בשנה שלאחר מכן, אך עדיין מתריע על אי וודאות עמוקה.

ראש ממשלת יפן שינזו אבה, צילום: רויטרס ראש ממשלת יפן שינזו אבה | צילום: רויטרס ראש ממשלת יפן שינזו אבה, צילום: רויטרס

09:00 - סגירת החנויות ופיטורים בטומי הילפיגר וקלווין קליין

החברה האם של קלווין קליין וטומי הילפיגר יוצאת למהלך פיטורים ומכריזה על שימת דגש על פעילות באונליין. קבוצת האופנה PVH תפטר 452 מעובדיה בצפון אמריקה, 12% מכוח העבודה שלה ותעביר את כל הפעילות של רשת Heritage לפעילות אונליין.

מהלך ההתייעלות יכלול סגירה של 162 חנויות הפועלות תחת מותג הריטאג' עד למחצית 2021 – בחנויות אלה מוכרת הקבוצה גם את מותגי קלווין קליין וטומי הילפיגר (לצד המכירות ברשתות שאינן בבעלותה). המניה הגיבה לעדכון בעלייה של 2.5% במסחר המאוחר בניו יורק.

משקפי שמש של קלווין קליין משקפי שמש של קלווין קליין משקפי שמש של קלווין קליין

תוכנית התייעלות תגרור הוצאה חד-פעמית של 80 מיליון דולר לפני מס ב-12 החודשים הבאים. "משבר הקוביד-10 מעצב מחדש באופן דרמטי את עולם הקמעונאות ואנו מאמינים שהוא ישנה את ההתנהגות הצרכנית בטווח הארוך", אמר נשיא הקבוצע סטפן לרסון (Stefan Larsson).

7:30 - "בריטניה צפויה להמליץ בקרוב על עטיית מסכה במקומות ציבוריים"

בריטניה צפויה להמליץ בקרוב על עטיית מסכה בכל המקומות הציבוריים, כך דווח בעיתון "טלגרף" הבריטי. מדו"ח שהגיע לידי העיתון המקומי עולה כי נציגים רשמיים במדינה מנהלים שיחות עם חברות ענק שיכינו יחד עם השרים בבריטניה "מפת דרכים" להימנעות מגל שני של קורונה.

בקרוב - חובה לעטות מסיכות, צילום: רויטרס בקרוב - חובה לעטות מסיכות | צילום: רויטרס בקרוב - חובה לעטות מסיכות, צילום: רויטרס

7:20 - הקורונה בברזיל: יותר מ-41 אלף אובחנו ביממה האחרונה, 1,300 מתו

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 41,857 נשאי קורונה ומתו 1,300 בני אדם. מדובר בנתונים גבוהים משמעותית (פי 2) מאלה עליהם דווח ביממה הקודמת. עד כה התגלו בברזיל יותר מ-1.9 מיליון חולים, מתוכם מתו 74,133.

7:10 - חברת מודרנה: "תוצאות שלב א' של הניסוי הראו כי החיסון בטוח לשימוש"

חברת מודרנה האמריקנית מדווחת לראשונה על תוצאות שלב א' של הניסוי בחיסון לקורונה, ממנו עולה שהחיסון נמצא "בטוח לשימוש". לפי התוצאות, החיסון עורר אצל 45 המתנדבים "תגובות חיסוניות". רמת הנוגדנים לנגיף עלתה לרמה גבוהה הרבה יותר מזו של חולי קורונה שהחלימו. אף אחד מהמתנדבים לא סבל מתופעות לוואי רציניות, מחציתם דיווחו על עייפות וכאבי ראש ושרירים.

תוצאות חיוביות לניסוי בחיסון, צילום: גטי תוצאות חיוביות לניסוי בחיסון | צילום: גטי תוצאות חיוביות לניסוי בחיסון, צילום: גטי

07:00 - אוסטרליה: עוד 240 נדבקים חדשים ביממה האחורנה במדינת ויקטוריה

מדינת ויקטוריה האוסטרלית רשמה 238 מקרים חדשים קורונה ומותה של אישה בשנות ה -90 לחייה. בניו ניו סאות' ויילס התגלו 13 מקרים חדשים.

מלבורן, אוסטרליה, צילום: EPA מלבורן, אוסטרליה | צילום: EPA מלבורן, אוסטרליה, צילום: EPA

06:48 - נורבגיה: הקברנים חסרי עבודה, מבקשים סיוע מהמדינה

כמה מבתי ההלוויות של נורבגיה מצאו את עצמם ללא עבודה ופנו למדינה לבקשת סיוע, כך מדווח AFP. זאת בגלל הירידה בתמותה מקורונה במדינה.

06:48 - גרמניה: 350 חולים חדשים ביממה האחרונה

מספר מקרי הנגיף המאושר בגרמניה עלה ב- 351 ל- 199,72. מספר המוות המדווח עלה בשלושה ל -9,071.

 

06:00 - טראמפ:" זו תהיה טעות לא לפתוח את בתי הספר בסתיו"

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סבור  שיש לשמור את בתי הספר סגורים.  לדבריו זו היתה "טעות" של שני בתי הספר הגדולים בקליפורניה, לוס אנג'לס וסן דייגו, לסגור את בתי הספר בסתיו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות