אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינפרי, ג'יי-זי ובלאקסטון הצטרפו להשקעה בחברת החלב הטבעוני אוטלי צילום: איי אף פי

ווינפרי, ג'יי-זי ובלאקסטון הצטרפו להשקעה בחברת החלב הטבעוני אוטלי

אוטלי השבדית (Oatly), יצרנית החלב המבוסס על שיבולת שועל, השלימה גיוס מוצלח של 200 מיליון דולר לפי שווי חברה של 2 מיליארד דולר; מנכ"ל החברה: "המחויבות של השותפים החדשים לתמוך בנו ולקדם את המשימה שלנו היא אינדיקציה ברורה לכיוון הקיימות שאליו מתקדם העולם"

15.07.2020, 08:14 | שירת כלכליסט

אוסף מפורסמים וקרן השקעות אמריקאית לקחו חלק בסבב הגיוס המוצלח של אוטלי השבדית (Oatly), יצרנית החלב על בסיס שיבולת שועל שזוכה לפופולריות שהולכת וגדלה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

החברה השבדית גייסה 200 מיליון דולר לפי שווי חברה של 2 מיליארד דולר. בין המשקיעים שהשתתפו בגיוס: קרן ההשקעות הפרטית בלאקסטון (Blackstone); אופרה ווינפרי, נטפלי פורטמן וג'יי-זי (באמצעות חברת המדיה שלו Roc Nation) – כולם יחד מחזיקים עתה ב-10% מהחברה. 

 , צילום: Oatly צילום: Oatly  , צילום: Oatly

הסכום שגויס מיועד להמשך ההתרחבות: אוטלי שהוקמה בשנת 1990 נכנסה לשוק האמריקאי לפני ארבע שנים ובעקבות ההצלחה נרשם במהירות מחסור במוצר. ב-2018 הודיעה על פתיחת מפעל בארה"ב והיא מתכוונת לפתוח מרכז ייצור נוסף עד לסוף השנה הנוכחית.

"בחרנו לחבור לקבוצת בלאקסטון בשל המשאבים האדירים שלהם - המחויבות של השותפים החדשים לתמוך בנו ולקדם את המשימה שלנו היא אינדיקציה ברורה לכיוון הקיימות שאליו מתקדם העולם", אמר מנכ"ל אוטלי טוני פטרסון (Toni Petersson).

 

לפי נתונים שפרסמו במשותף הארגונים Good Food Institute ו-Plant Based Food Association, נכון לשנת 2019, 41% ממשקי הבית בארה"ב רכשו תחליפי חלב טבעוניים הערכה היא שהנתון הזה יעלה במהירות בשנים הבאות, לנוכח המודעות הסביבתית הגוברת של האוכלוסייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות