אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לכוכבת הילדים שירן סנדל: "אי אפשר לעקל חשבון אינסטגרם" צילום: דנה קופל

ניצחון לכוכבת הילדים שירן סנדל: "אי אפשר לעקל חשבון אינסטגרם"

מוליך הכלבים שניצח את סנדל בתביעת לשון הרע ויקבל ממנה 50 אלף שקל, ביקש לעקל את חשבון האינסטגרם שלה - אך ההוצאה לפועל בת"א דחתה את הבקשה

15.07.2020, 08:43 | ליטל דוברוביצקי

ההוצאה לפועל בתל אביבדחתה בקשה להטיל עיקול על חשבון האינסטגרם של כוכבת הילדים שירן סנדל. הרשמת הילה דקל צמח קבעה כי חשבון האינסטגרם שמפעילה סנדל "אינו כשלעצמו נכס בר עיקול".

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה נקבע שסנדל תשלם למוליך כלבים 50 אלף שקל על פרסום לשון הרע שהעלתה לאינסטגרם, לאחר שחשבה כי נהג באלימות כלפי כלב. מוליך הכלבים הגיש בקשה להוצאה לפועל לממש את פסק הדין וביקש להטיל עיקול אצל צד ג', חברת פייסבוק, על חשבונה של סנדל באינסטגרם. כדי לגבות את החוב פנה המוליך להוצאה לפועל. לדבריו, יש לסנדל 357 אלף עוקבים, וזהו נכס שמניב לה הכנסה מחברות שמשלמות על פרסומים.

מוליך הכלבים טען שעמוד האינסטגרם מהווה קניין רוחני של סנדל והוא נכס בר עיקול. מנגד, טענה סנדל באמצעות עו"ד יפעת בן דוד עמית כי החשבון אינו נכס בר עיקול שכן הוא בעל מאפיינים שונים מרכב או דירה.

שירן סנדל , צילום: דנה קופל שירן סנדל | צילום: דנה קופל שירן סנדל , צילום: דנה קופל

הרשמת דחתה את בקשת העיקול וקבעה כי "ככל שסנדל מפיקה הכנסה מהפעלת החשבון, הרי שהכספים מתקבלים מחברות מסחריות ללא מעורבות פייסבוק שבבעלותה היישומון".

 

עו"ד גיא אופיר, שמייצג את מוליך הכלבים: "ההחלטה שגויה ונגיש בקשת רשות ערעור. לא ייתכן שהחייבת, שמחזיקה חשבון אינסטגרם שמניב לה הכנסות של מאות אלפי שקלים בשנה, תוכל להעביר בעלות בחשבון לאדם אחר ולטעון לאחר מכן שהיא נטולת נכסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות