אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיל מלכה, מנהל דואר שליחים לשעבר, נאשם בבקשת שוחד ושיבוש מהלכי משפט צילום: ynet

גיל מלכה, מנהל דואר שליחים לשעבר, נאשם בבקשת שוחד ושיבוש מהלכי משפט

עפ"י כתב האישום, מלכה הציע לעובד בחברת "תיק תק" שהיתה סוכנות דואר, לעזור לו פתוח בעצמו סוכנות דואר ובאמצעותה להפעיל דואר שלחים ובתמורה יעביר לו תשלום חודשי במעטפה בבית קפה

15.07.2020, 12:37 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד גיל מלכה, לשעבר סמנכ"ל ומנהל דואר שליחים של דואר ישראל, על בקשת שוחד ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז על ידי עו"ד טלי קרת, במסגרת תפקידו היה מלכה אחראי על שירותי השליחים בדואר ישראל. בין היתר, פעל הנאשם, במסגרת תפקידו, מול זכיינים בעלי סוכנויות דואר המפעילים גם חלוקת דואר שליחים; היה אחראי על העבודה מול הזכיינים, והיה בעל השפעה ישירה ועקיפה על התמורה שקיבלו הזכיינים, הן מבחינת היקף עבודתם והן בשל היכולת להפחית מתמורת עבודתם מסיבות שונות.

עפ"י הפרקליטות, בתקופה הרלוונטית עבד המתלונן נגד מלכה, בחברת "תיק תק" שהיתה סוכנות דואר ועסקה גם בדואר שליחים. במסגרת תפקידו בחברה, התבקש המתלונן לפעול מול דואר ישראל והנאשם בקשר לנושאים כספיים שהיו במחלוקת בין דואר ישראל לחברה.

גיל מלכה, מנהל דואר שליחים, צילום: ynet גיל מלכה, מנהל דואר שליחים | צילום: ynet גיל מלכה, מנהל דואר שליחים, צילום: ynet

על רקע זה, התקיימו בשנת 2018 מספר פגישות בין המתלונן, בעל "תיק תק" ומלכה. ב- 5.6.18 נפגשו הנאשם והמתלונן במוקד הדואר בנתניה. בפגישה זו הציע הנאשם למתלונן לעזוב את החברה ולהקים בעצמו סוכנות דואר ובאמצעותה להפעיל דואר שליחים. הנאשם אמר למתלונן כי כך יוכל להרוויח הרבה יותר ואף הבטיח למתלונן להביא לו מנויים לסוכנות, כך שנפח הרווחים של המתלונן יגדל.

בשלב זה של השיחה, שאל המתלונן את הנאשם מדוע הוא כה להוט למקסם את הרווחים עבור המתלונן. הנאשם ענה כי זה לא נעשה בשל פרצופו היפה של המתלונן (או מילים בעלות משמעות דומה), והמשיך ואמר כי המתלונן יפגוש אותו פעם בחודש בבית קפה ויעביר לו מעטפה. הנאשם המשיך ואמר למתלונן כי הוא ואשתו יהיו מסודרים וכי המתלונן ירוויח סכום כסף ניכר כל חודש. הנאשם הוסיף ואמר למתלונן כי יסייע ויעזור לו עם הדרישה המקדמית לתשלום ערבות על מנת לפתוח סוכנות דואר.

בהמשך לפגישה זו, פנה המתלונן למשטרת ישראל ודיווח אודות הצעתו של הנאשם כלפיו.

מאוחר יותר, נפגשו הנאשם והמתלונן מספר פעמים, ובאחת הפגישות אמר מלכה למתלונן שיפתח סוכנות דואר והם, הנאשם והמתלונן, יחלקו את רווחי סוכנות הדואר ביניהם חצי חצי, לאחר קיזוז כל ההוצאות. כן הדגיש הנאשם בפני המתלונן כי הוא אחראי, מתוקף תפקידו, באופן ישיר ועקיף על הרווח שתפיק הסוכנות וכי יפעל על מנת למקסם את רווחי המתלונן והנאשם.

בנובמבר 2018, במסגרת חקירת המשטרה, בתחנת המשטרה ביאל"כ, תדרך מלכה את המתלונן למסור לחוקרים כי הנאשם לא הציע לו להתחלק עמו ברווחי הסוכנות. כן אמר הנאשם למתלונן לומר לחוקרים כי הנאשם רק רצה לסייע לו באופן כללי, אך לא הציע לו שותפות ולהכחיש כל שותפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות