אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייזמן משיב לתביעת  ליטבק: "התנהלותו נעוצה בעסקיו המפוקפקים" צילומים: יובל חן, אוראל כהן

פרסום ראשון

קייזמן משיב לתביעת ליטבק: "התנהלותו נעוצה בעסקיו המפוקפקים"

קייזמן הגיש כתב הגנה בתביעה שהגישו נגדו מולי ליטבק, יזם אינטרנט ובעלים של אתרי פורנו וידיאו צ'אט, ואחותו ענת לוין בסך 1.5 מיליון יורו וטוען כי לא התחייב לרכוש בחזרה פרויקט נדל"ן בגרמניה. "ההליכים שנקטו מתקשרים להתנהלותם הקלוקלת בעולם העסקים", אומר קייזמן

15.07.2020, 13:38 | גולן חזני

איש העסקים עדי קייזמן טוען כי מעולם לא העניק התחייבות אישית למולי ליטבק לרכוש בחזרה את השקעתו בפרויקט הנדל"ן שלו בגרמניה, כפי שטוענים ליטבק, אחותו ענת לוין, וחברת ההשקעות טרגטמץ'.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב הגנה שהגיש קייזמן לבית המשפט באמצעות עו"ד שולי גולדבלט בתביעה של יזם האינטרנט ליטבק, חודש אחרי שליטבק תבע ממנו 1.5 מיליון יורו שהשקיע בגרמניה, טוען קייזמן כי לתובעים אין עילה לתביעה שהגישו לפני חודש ואותה הוא מכנה מופרכת.

"התנהלותו של ליטבק נעוצה באישיותו ובעסקיו המפוקפקים מהם עשה את הונו וכי בתוך כך איננו בוחל בהעלאת טענות שווא שקריות בעליל שיש לדחותן בשתי ידיים", מציין קייזמן בתגובה.

מימין עדי קייזמן ומולי ליטבק חדש, צילומים: יובל חן, אוראל כהן מימין עדי קייזמן ומולי ליטבק חדש | צילומים: יובל חן, אוראל כהן מימין עדי קייזמן ומולי ליטבק חדש, צילומים: יובל חן, אוראל כהן

קייזמן מכנה את התביעה כ"תביעה משוללת יסוד, מופרכת ופומפוזית שנוהלה מראשיתה במדיה התקשורתית ורק לאחר מכן הובאה לידיעתי, בדרך לא דרך ובניגוד להוראות הדין, רק ב-17 ביוני השנה - מעטפה עם כתבי בית-דין נמצאה במועד זה בכביש המוביל אל בית מגוריי".

קייזמן טוען כי גם אילו היתה אופציה לתובעים הרי שהיא מדברת על מימוש בתוך 30 יום. היות ודרישתם נמסרה ב-20 במאי, הם אף לא המתינו 30 יום לפני שהגישו את התביעה לבית המשפט, בא טוען שהעסקה נחתמה ע"י טרגטמץ' לבדה מול חברה בע"מ, שהינה נפרדת מבעלי מניותיה ומנהליה.

"ניסיונם של המשיבים לכפות עלי מציאות חדשה ולטעון טענות סרק חסרות כל בסיס כנגדי נעוצה כל כולה בעצם העתקת מקום מושבי ומגורי משפחתי לארצות הברית לפני מספר חודשים (החלטה שהתקבלה באופן מושכל וללא כל קשר למשיבים או לכל טיעון אחר אשר נרמז על ידי המשיבים). המשיבים אשר 'נשכח' מהם כי לא ערכו כל עסקה בכלל ועמי בפרט, בחרו בהגשת תביעה משוללת יסוד תוך העלאת טענות שהינן בבחינת הוצאת דיבה גרידא במדיה התקשורת", טוען קייזמן.

קייזמן מצרף לתביעה שורה של פרסומים בכלי התקשורת על "עסקי אתרי הפורנו שהוא (ליטבק – ג.ח.) מנהל, על התביעות במיליוני שקלים שמנוהלות כנגדו וכנגד חברות שבשליטתו ועל אובדן השקעות עתק של ציבור המשקיעים במיזמים חסרי תכלית שנוהלו על ידו".

ליטבק ואחותו ענת לוין טענו בתביעה כי קייזמן אישר להם את המחויבות האישית שלו אך לאחר שהוא התבקש לממש אותה הוא טען שהוא אינו יכול. הם צירפו הודעות וואטסאפ של קייזמן שטען בפני ליטבק כי "לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה. לא כי אני לא רוצה. כי אני לא יכול". ולאחר מכן הוא ענה: "אתה לא מבין את ההידרדרות העסקית שלי בשנתיים האחרונות והניסיונות שלי להציל את העסק".

מכירה והשבחה של כ-1,200 דירות

ליטבק הוא יזם אינטרנט ובעלים של אתרי פורנו וידיאו צ'אט. לפי התביעה, ליטבק וקייזמן שהיו שכנים למשרדים במגדל המוזיאון בתל אביב היו מצויים בקשרי חברות בעשור האחרון והחברות כללה בין השאר חופשות ומפגשים שנשאו אופי חברי.

לפי התביעה של ליטבק בסוף 2016 החל קייזמן לנסות ולעניין את ליטבק בהשקעה במיזמי הנדל"ן שלו בגרמניה והוא הציע לו להשקיע כספים בפרויקט בעיר גרה שבגרמניה לרכישה, מכירה והשבחה של כ-1,200 דירות.

ליטבק ואחותו השקיעו כ-6 מיליון שקל ולפי התביעה הסיכום היה שיש להם אופציה למכור לקייזמן חזרה את האחזקות שלהם בתמורה להחזר מלוא השקעתם. ואולם הוא לא מימש את התחייבותו.

קייזמן מכחיש כאמור ובכתב ההגנה אינו מהסס להביא דברי רקע על ליטבק לא בהכרח נוגעים ישירות לתביעה כמו סדרת הכתבות בתקשורת שהוא מצרף על עיסוקיו של ליטבק באתרי פורנו: "ליטבק איננו בוחל בהתנהלות בלתי חוקית וכי הוא לא יהסס כאמור בהעלאת טענות שווא כדי לבסס תביעה יש מאין. עוד עולה מהפרסומים בעניינם של המשיבים ועסקיהם כי חברות שבבעלותם מנהלות עסקים בלתי חוקיים בעליל תחת כסות של חברות השקעה ליגיטימיות. כמו כן, המשיב 2 (ליטבק – ג.ח.) באחת מחברותיו בשנים האחרונות גייס מציבור המשקיעים השקעות בהיקף של למעלה מ 110 מיליון דולר ארה"ב. לאחר מכן יצא זה למסע קניות רעבתני במסגרתו רכש יאכטה מפוארת, כאשר זמן לא רב לאחר מכן צנח שוויה של החברה לכדי 2.5 מיליון דולר ארה"ב בלבד כשמשיב 2 מותיר את המשקיעים עם ידיהם על ראשיהם לאחר שהשקעתם נמחקה כמעט כליל".

לסיום טוען קייזמן: "המשיבים לא בחלו בהעלאת טענות שווא שקריות בעליל כדי לבסס תביעה יש מאין וכי התנהלותם מחוסרת תום הלב בתביעה דנא ובהליכים שננקטו על ידם במסגרתה, מתקשרים להתנהלותם הקלוקלת בעולם העסקים וכי ביהמ"ש הנכבד יתבקש בד בבד עם דחיית התביעה כנגדי להוקיע את מעשיהם של המשיבים ולחייבם בהוצאות ראויות בגין ניהול ההליך והפגיעה בשמם הטוב".

בא כוחו של מולי ליטבק, עו"ד יותם בלאושליד ממשרד הרצוג פוקס נאמן מסר, כי "כל הנתונים הקיימים מצביעים על כך שקייזמן נמלט לחו״ל באישון לילה ובאמצע משבר הקורונה, כאחרון החייבים, תוך הותרת שובל תביעות משפטיות ומשקיעים המעלים נגדו טענות חמורות ביותר. לא בכדי קייזמן איננו משיב לטענות ובוחר להשחיר את שמם של אלו שהוא חייב להם כספים. לא בכדי גם בית המשפט הטיל עליו עיקולים בגובה של כ-6 מיליון שקל וצו איסור דיספוזיציה של נכסים לטובת מרשיי. לקייזמן כלל לא עומדת זכות משפטית להגשת כתב הגנה, אלא בקשה כי בית המשפט יאפשר לו הגשת כתב הגנה. המועד להגשת בקשה שכזו חלף. ככל שאכן הוגשה בקשה כזו, הרי שזו הוגשה ללא רשות וטרם הומצאה לנו. בכל מקרה, לקייזמן אין ולא יכולה להיות הגנה כלשהי ואנו סמוכים שבית המשפט ימצא את הדרך להשיב לתובעים את כספם האבוד ולחייב את מר קייזמן לקיים את ההתחייבויות האישיות שנתן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות