אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגולדמן זאקס מחייכים מבעד למסכה: הבנק ניפץ את התחזיות ורשם שיאים צילום: בלומברג

בגולדמן זאקס מחייכים מבעד למסכה: הבנק ניפץ את התחזיות ורשם שיאים

ד"ש לקורונה - הבנק דיווח על רווח של 6.26 דולר למניה, לעומת צפי לרווח של 3.78 דולר למניה; ההכנסות זינקו ב-41% ל-13.3 מיליארד דולר, התוצאה השנייה הגבוהה ביותר בתולדות הבנק; ההכנסות ממסחר באג"ח עמדו על 4.24 מיליארד דולר, הגבוהות ביותר מזה 9 שנים, ואילו ההכנסות ממסחר במניות עמדו על 2.94 מיליארד דולר, הגבוהות מזה 11 שנים; ההכנסות מהשקעות עמדו על שיא כל הזמנים של 2.66 מיליארד דולר

15.07.2020, 16:03 | שירות כלכליסט

נמשכת חגיגת הדוחות הרבעוניים של הבנקים הגדולים בארה"ב - גולדמן זאקס דיווח על תוצאות הרבעון השני, שעקפו את תחזיות האנליסטים, על רקע ביצועים טובים בחטיבות המסחר וההשקעה ועל אף הטלטלות בשווקים בשל התפשטות הקורונה. המניה קופצת ביותר מ-5% בטרום המסחר בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק דיווח על רווח של 2.42 מיליארד דולר, שהם 6.26 דולר למניה, זאת בעוד שהתחזיות עמדו על רווח של 3.78 דולר למניה. ההכנסות זינקו ב-41% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-13.3 מיליארד דולר, התוצאה השנייה הגבוהה ביותר בתולדות הבנק, ולעומת תחזיות של 9.8 מיליארד דולר. ההכנסות בחטיבות המסחר וההשקעות ייצגו 75% מכלל הכנסות החברה ברבעון.

מנכ"ל גולדמן זאקס, דיוויד סולומון, צילום: בלומברג מנכ"ל גולדמן זאקס, דיוויד סולומון | צילום: בלומברג מנכ"ל גולדמן זאקס, דיוויד סולומון, צילום: בלומברג

עוד עולה מהדו"חות כי ההכנסות ממסחר באג"ח עמדו על 4.24 מיליארד דולר, הגבוהות ביותר מזה 9 שנים. ואילו ההכנסות ממסחר במניות עמדו על 2.94 מיליארד דולר, הגבוהות ביותר מזה 11 שנים. ההכנסות מהשקעות עמדו על שיא כל הזמנים של 2.66 מיליארד דולר.

"הביצועים הפיננסים החזקים שלנו מדגימים את היתרונות האינהרנטים הטמונים במודל העסקי המגוון שלנו", מסר המנכ"ל דיוויד סולומון. "הטלטלות שחווינו בחודשים האחרונים מחזקות את המחויבות שלנו לאסטרטגיה שהצגנו מוקדם יותר השנה למשקיעים. בעוד שהתחזית הכלכלית נותרה לא ודאית, אני בטוח שנמשיך להיות הבחירה המועדפת על הלקוחות שלנו ברחבי העולם שמעוניינים לעצב מחדש את העסקים שלהם ולבנות כלכלה עמידה יותר".

החברה דיווחה עוד כי הקצתה 1.59 מיליארד דולר נוספים לכיסוי הפסדי הלוואות בשל הקורונה. התוצאות הטובות של גולדמן זאקס תואמות גם לביצועים החיוביים שהציגו ג'יי.פי.מורגן וסיטיגרופ.

ג'יי. פי מורגן, הבנק הגדול בארה"ב בנכסים מנוהלים ובשווי שוק, הפתיע לטובה בשורת הרווח המסכמת של הרבעון השני. סיטיגרופ סיפק גם הוא דוח מעודד, למרות הנפילה בשורה התחתונה של הדוח. לעומתם - וולס פארגו פרסם סיכום רבעוני מאכזב עם זינוק עצום בהפרשה לחובות מסופקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות