אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל החשש מהסגר: זינוק של 100% בהזמנות אונליין ברשתות השיווק צילום: עמית שאבי

בצל החשש מהסגר: זינוק של 100% בהזמנות אונליין ברשתות השיווק

זאת לעומת השבוע הקודם. ברשתות נערכו עם מלאים גדולים וכוח אדם, אך מעריכים שעלייה בשיעור חד בהזמנות עלולה לעכב אספקות, בדומה לאלו שנרשמו בשיא הגל הראשון של משבר הקורונה

16.07.2020, 08:15 | נורית קדוש

רשתות השיווק מדווחות על זינוק במכירות האונליין, בצל החשש הגובר מסגר והיקף האוכלוסייה שנמצאת בבידוד. כך נודע ל”כלכליסט”. לפי רשתות גדלות, בשבוע החולף חל זינוק של 100% בהזמנות אונליין, ביחס לשבוע קודם.

קראו עוד בכלכליסט

ברשתות נערכו עם מלאים גדולים וכוח אדם, אך מעריכים שעלייה בשיעור חד בהזמנות עלולה לעכב אספקות בדומה לאלו שנרשמו בשיא הגל הראשון של משבר הקורונה. “מתחילת החודש נרשמה עליה במכירות בחנויות הרשת ובאונליין, אבל מה שקורה בשבוע האחרון זה טירוף”, מספר בכיר בשוק קמעונאות המזון. “אנחנו חווים זינוק של 100% ביחס לשבוע שעבר, שכאמור היה גבוה ביחס לחודש שעבר ובוודאי לתקופת טרום הקרונה”.

תור מחוץ לרמי לוי בסגר הראשון, צילום: עמית שאבי תור מחוץ לרמי לוי בסגר הראשון | צילום: עמית שאבי תור מחוץ לרמי לוי בסגר הראשון, צילום: עמית שאבי

קמעונאי גדול נוסף טוען לעלייה חריגה בהיקפה במכירות האונליין: “בחנויות אנחנו מזהים עלייה שהחלה ב־20% בתחילת יולי והתמתנה לכ־10% בשבוע החולף. לעומת זאת, במכירות האונליין יש זינוק של 100%”.

על רקע הזינוק במכירות, נערכות הרשתות עם מלאים מוגדלים. “הגדלנו את ההזמנות מהספקים בשיעור של עד 25%, בהתאם לסוג המוצרים”, הסביר מנכ”ל אחת הרשתות.

לדבריו, עיקר העלייה במלאי נרשמה במוצרים יבשים דוגמת טונה, פסטה וקמח, בהתאם לביקושים שנרשמו בגל הראשון. “אנחנו לא צופים שתהיה הסתערות דומה לזו שנרשמה בגל הראשון, כי הציבור הבין שחנויות המזון נשארו פתוחות ולא היה מחסור במזון, אבל בהחלט מגדילים את היקף הקניות במידה מסויימת, כדי להיות ערוכים”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות