אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טופ גאן, רוקי ומשחקי הרעב: מזכרות מהוליווד ב-6 מיליון דולר יוצאות למכירה פומבית

טופ גאן, רוקי ומשחקי הרעב: מזכרות מהוליווד ב-6 מיליון דולר יוצאות למכירה פומבית

בעוד שבתי הקולנוע הנפתחים לאיטם בארה"ב מציגים כרגע בעיקר קלאסיקות מהעבר, ה-PropStore של הוליווד - בית המכירות הפומביות המתמחה בממורביליה של עיר הסרטים - הכריז על אירוע מסקרן בסוף אוגוסט. בתפריט: תלבושת של דארת' ויידר, קסדה של מאווריק וכפפות אגרוף של רוקי

15.07.2020, 20:28 | שירות כלכליסט

בשעה שהוליווד מתבוססת לה בבוץ הקורונה ובתי הקולנוע שמתחילים להיפתח מציגים בעיקר קלאסיקות מהעבר, בית המכירות הפומביות המתמחה בממורביליה הוליוודית מתכנן את המכירה הפומבית הזוהרת הבאה שלו.

ה-PropStore של עיר הסרטים בקליפורניה קבע תאריך למכירה המסקרנת, ה-28-27 באוגוסט. היא תכלול 20 פריטים חדשים אייקוניים שהאולפנים הגדולים הואילו סוף סוף לשחרר לקהל המעריצים. לפי ההערכה, הפריטים צפויים להימכר בסכום כולל של 6 מיליון דולר (הצביטה בלב שבאה עם הזיכרונות - בחינם).

טום קרוז ב"טופ גאן", צילום: igiormale טום קרוז ב"טופ גאן" | צילום: igiormale טום קרוז ב"טופ גאן", צילום: igiormale

הפריט היקר ביותר ברשימה הוא הדגם של החללית נוסטרומו (Nostromo) הידועה מהנוסע השמיני. הדגם הנישא לגובה של שלושה מטר שימש את הבמאי רידלי סקוט ואת ההפקה שלו בצילומי הסרט ב-1979. לפי ההערכה של בית המכירות, מחירו ינוע בין 300 ל-500 אלף דולר.

עוד על הפרק, קסדת הטייס שחבש טום קרוז כמאבריק בסרט טופ גאן, שצפויה להכניס לפי התחזיות סכום של 70-50 אלף דולר. 

ג ג'ניפר לורנס ב"משחקי הרעב" ג

תוצע למכירה גם התלבושת של דארת' ויידר ששימשה את מסע קידום המכירות של הסרט הראשון שיצא בסדרת מלחמת הכוכבים, בשנת 1978 (הסרט הרביעי בסדרה מבחינה כרונולוגית). על הפריט הזה צפויים המעריצים בעלי הכיסים העמוקים לשלם בין 150 ל-250 אלף דולר.

המעוניינים יוכלו לרכוש באירוע גם את כפפות האגרוף שבהן השתמש סילבסטר סטאלון בסרט הראשון (והמעולה) בסדרה רוקי, משנת 1976. כאן הערכת המחיר היא 16-12 אלף דולר.

סילבסטר סטאלון כרוקי, צילום: בלומברג סילבסטר סטאלון כרוקי | צילום: בלומברג סילבסטר סטאלון כרוקי, צילום: בלומברג

גיבורה לוחמת אחרת, ג'ניפר לורנס, מקבלת גם היא את הכבוד הראוי, והבגדים בהם עשתה שימוש בזירה במשחקי הרעב מוצעים גם כן לציבור בסבב המכירות הנוכחי (לא פורסמה הערכת מחיר).

קופצים הרבה שנים קדימה, לסרט היו זמנים בהוליווד, שמספק שני פריטים מעניינים ויקרים למדי לאירוע: מכונית הקאדילק הצהובה שבה השתמש ליאורנרדו די קפריו, ומכונית הפולקסוואגן קארמאן גיאה שבה נהג להנאתו בסרט בראד פיט. הקאדילק צפויה להימכר תמורת 55-45 אלף דולר, והקאראמן תמורת 30-20 אלף דולר.

עוד שני פריטים מעניינים למדי: המצלמה ששימשה את אלפרד היצ'קוק בסרט ורטיגו משנת 1958 (70-50 אלף דולר) וחרבו של פיטר פן כרובין ווילייאמס המנוח בסרט הוק (16-12 אלף דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות