אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקן איירליינס תפטר 25 אלף עובדים צילום: אם סי טי

משבר הקורונה

אמריקן איירליינס תפטר 25 אלף עובדים

חברת התעופה הודיעה במכתב שנשלח אתמול לעובדים כי לאחר פקיעת תוקף המענקים הפדרליים שהיא מקבלת ב-1 באוקטובר, ועל רקע הירידה המתמשכת בביקוש לטיסות בשל המשך התפשטות הקורונה, בסתיו יהיו לה 20 אלף מועסקים יותר מהנדרש

16.07.2020, 10:14 | שירות כלכליסט

חברת התעופה אמריקן איירליינס הודיעה ל-25 אלף עובדים שמקום העבודה שלהם יהיה בסכנה לאחר פקיעת תוקף המענקים הפדרליים ב-1 באוקטובר, זאת על רקע הירידה המתמשכת בביקוש לטיסות בשל המשך התפשטות הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

המגיפה פגעה בצורה קשה בתעשיית התעופה, וההערכות הן שיעברו עוד שנים עד שהביקוש לטיסות ישוב לרמות שנרשמו בשנה שעברה. בעקבות זאת, חברות התעופה נאלצות לבצע קיצוצם כואבים כדי לשמור על מספיק כסף כדי לשרוד את המשבר. בשבוע שעבר הודיעו באמריקן איירליינס כי שלחו התראות לפני פיטורים לכמחצית מהעובדים בארה"ב, שהם 36 אלף אנשים.

מטוסים של אמריקן איירליינס, צילום: איי פי מטוסים של אמריקן איירליינס | צילום: איי פי מטוסים של אמריקן איירליינס, צילום: איי פי

במכתב שנשלח אתמול (ד') לעובדים, הודיעה החברה כי בסתיו יהיו לה 20 אלף עובדים יותר מהנדרש. בעקבות זאת, נשלחה הודעה על הקיצוץ האפשרי ל-25 אלף עובדים, זאת בהתאם לחוקי העבודה הפדרליים בארה"ב. לפי החברה, עובדי שדות התעופה ועובדים טכניים עשויים להתבקש לעבור למקומות חדשים. בין העובדים שקיבלו את ההתראה נמנים 9,950 דיילים, המייצגים 37% מכלל הדיילים בחברה, וכן 2,500 טייסים.

הקיצוצים הפוטנציאלים משפיעים על כ- 29% מעובדי החזית של החברה. קיצוצים בקרב עובדי ההנהלה והאדמינסטרציה כבר בוצעו, והסתכמו בפיטורים של 5,000 עובדים.

חברות התעופה האמריקאיות קיבלו סיוע של 25 מיליארד דולר מהממשל, שאמור לכסות את מרבית תשלומי המשכורות. בתמורה החברות הסכימו לא להוציא עובדים לחל"ת עד לסיום המענקים ב-1 באוקטובר. אולם, במכתב שנשלח לעובדים הסבירו המנכ"ל של אמריקן דאג פרקר והנשיא רוברט איסום, כי הביקוש לטיסות ירד שוב על רקע העלייה בתחלואה והצעדים שהטילו חלק מהמדינות, כמו חובת בידוד לכל המבקרים.

הכנסות החברה מנוסעים ירדו ביוני ב-80%, לעומת יוני בשנה שעברה. "הצבנו יעד להימנע מהוצאת עובדים לחופשות ללא תשלום כי האמנו שהביקוש לטיסות יתאושש עד ה-1 באוקטובר בעוד שהשפעת הקורונה תלך ותיעלם", כתבו במכתב. "למרבה הצער התרחיש הזה לא התממש".

בחברה מתכוונים להציע גם הסכמי פרישה מרצון כדי לצמצם את מספר המפוטרים. ההסכמים הללו צפויים לכלול המשך התשלמים לביטוח הבריאות ושכר חלקי למשך שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות