אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפזר כסף לכולם? תוכנית גרועה אבל אין ברירה צילום: שאטרסטוק

מנועי הכסף

לפזר כסף לכולם? תוכנית גרועה אבל אין ברירה

מהתוכניות הכלכליות שמעוררות סערה, דרך הגירעון, הסגר ועד לבעיות הבריאותיות - 4 דברים שיקבעו את עומק המשבר ומה בכל זאת אפשר וצריך לעשות. פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 111

16.07.2020, 16:38 | שי סלינס

אין ברירה. השקנו תוכנית תמריצים לעסקים ב-150 מיליארד שקל כי אין ברירה. סגרנו את המשק - כי אין ברירה. רכשנו אג"ח קונצרניות כי בטח שאין ממש ברירה. תקבלו כסף מזומן לחשבון בנק - כי אתם יודעים - אין ברירה. אין לכם לאן לחזור מחל"ת? גם משום שאין ברירה.

אנחנו חיים בעידן של חוסר ודאות. עידן שסביר להניח כי כל החלטה שתתקבל בו - לא נדע מה יהיו ההשלכות שלה. הסיבה העיקרית לכך שמעולם לא היתה תקופה כזו בעידן המודרני. אי אפשר להשוות את המשבר הנוכחי לאלו שקדמו לו משום שפשוט לא היו כאלו. המערכת הפיננסית מקבלת משבר בריאותי 'בילד אין' - משבר שהוא מעשה ידי אדם. והבעיה הגדולה ביותר? אין נוסחה מנצחת ליציאה מהמשבר. חוסר הוודאות כל כך גדול שקשה מאוד לראות איזו פעולה תחזיר אותנו לשגרה.

היום בפרק ה-111 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט ניסינו לדבר דווקא על הברירות שלנו במשבר. בחרנו 4 דברים שיקבעו את עומק המשבר ומה בכל זאת אפשר וצריך לעשות. מהתוכניות הכלכליות שמעוררות סערה, דרך הגירעונות העצומים של כל מדינות העולם, שוק העבודה המשתנה במהירות ועד לבעיות הבריאותיות.

ירושלים, השבוע, צילום:  אלי מנדלבאום ירושלים, השבוע | צילום: אלי מנדלבאום ירושלים, השבוע, צילום:  אלי מנדלבאום

לפזר כסף לכולם? תוכנית גרועה אבל אין ברירה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןלפזר כסף לכולם? תוכנית גרועה אבל אין ברירה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות