אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני שיושמדו: יזם הייטק יממן העברת פריטי דיוטי פרי לצורך תרומה צילום: יונתן קסלר

בלעדי לכלכליסט

רגע לפני שיושמדו: יזם הייטק יממן העברת פריטי דיוטי פרי לצורך תרומה

כלכליסט חשף השבוע כי בהנהלת דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון, שנסגר בשל משבר הקורונה, מעוניינים לתרום לנזקקים מוצרי מזון רבים שתוקפם פג, אך מגבלה בירוקרטית מאלצת אותה לשלם סכומים משמעותיים למכס; עתה יממן היזם הוותיק והמוכר את המהלך, ואף ישלם על הכנסת מוצרי קוסמטיקה שיועברו לנשים מוכות

16.07.2020, 16:34 | סופי שולמן

יזם הייטק וותיק ומוכר יממן את הכנסת אלפי פריטים מהדיוטי פרי שתוקפם עומד לפוג לישראל במטרה לתרום אותם לנזקקים, כך נודע ל"כלכליסט". היזם, שחשוב לו לשמור על אנונימיות, יעביר את הסחורה במכס, ישלם את ההוצאות הנדרשות בגינה ויעביר את הכל לארגון "לקט ישראל". הארגון, שפועל בשגרה להצלת מזון וחלוקתו לאוכלוסיות מוחלשות, יחלק את הממתקים ומוצרי המזון הנוספים.

קראו עוד בכלכליסט

"כבן לדור שני לשואה הוא לא יכול לעמוד מנגד כאשר משמידים מזון בגלל סיבות בירוקרטיות בעוד אנשים רעבים ברחובות", ציינו גורמים המקורבים לתורם.

חנות ג חנות ג'יימס ריצ'רדסון | צילום: סיון פרג' חנות ג

מוקדם יותר השבוע נחשף ב"כלכליסט" כי בדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון שעומד סגור כבר חודשים ארוכים מאז פרוץ משבר הקורונה, הצטברו מוצרי מזון רבים שתוקפם עומד לפוג וכי הנהלת הרשת מעוניינת לתרום אותם לנזקקים בישראל. אלא שמגבלה בירוקרטית לא מאפשרת לרשת להכניס את הסחורה לישראל משום היא תידרש לשלם עליה סכומים משמעותיים במכס. על רקע זה, כבר החלו בג'יימס ריצ'רדסון להשמיד את הסחורה, בין היתר אלפי חפיסות שוקולד. איש ההייטק ישלם גם על הכנסה לישראל של מוצרי קוסמטיקה שתוקפם עומד לפוג ואותם מעוניינים בג'יימס ריצ'רדסון לתרום למעונות לנשים מוכות, בימים אלה נבדקים שיתופי פעולה אפשריים עם ארגונים שיופקדו על חלוקת המוצרים.

בלקט ישראל מחלקים מזון ל-175 אלף איש בישראל מדי שבוע ובארגון מציינים כי בתקופת הקורונה נרשם זינוק של 50% בכמות הארוחות המבושלות שמחולקות לנזקקים חדשים שהצטרפו למעגל העוני. בהיקף חלוקת הירקות והפירות חלה עלייה חדה של 60%. על אף שמרבית הסחורה של דיוטי פרי היא ממתקים, יועברו לתרומה גם דבש, שמן זית ומוצרים נוספים. בלקט ישראל מוסיפים כי גם ממתקים הם חלק חשוב מתפריט האוכלוסיות המוחלשות בעיקר עבור משפחות שנמצאות בימים אלה בביתן עם ילדיהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות