אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשבוע הבא: אסטרהזנקה תפרסם תוצאות הניסוי הראשוני בחיסון הקורונה בבני אדם צילום: שאטרסטוק

בשבוע הבא: אסטרהזנקה תפרסם תוצאות הניסוי הראשוני בחיסון הקורונה בבני אדם

התרכובת המועמדת לשמש כחיסון פותחה ע"י ענקית הפארמה יחד עם אוניברסיטת אוקספורד, והיא נמצאת בשלב השלישי של הניסויים הקליניים. התוצאות יראו האם החיסון בטוח לשימוש בבני אדם והאם הוא מעורר תגובה חיסונית

16.07.2020, 17:38 | שירות כלכליסט

תוצאות הניסוי הקליני הראשוני בבני אדם לבדיקת יעילות חיסון נגד קורונה, שפותח על ידי ענקית הפארמה הבריטית-שבדית אסטרהזנקה ואוניברסיטת אוקספורד, יפורסמו ביום שני הקרוב – כך מתפרסם בכתב העת הרפואי The Lancet.

קראו עוד בכלכליסט

התרכובת המועמדת לשמש כחיסון נמצאת כבר בשלב 3 של הניסויים הקליניים בבני אדם, על מנת להעריך את יכולתה להגן מפני נגיף הקורונה. עם זאת, מפתחי החיסון טרם דיווחו על תוצאות השלב הראשוני של הניסוי, שאמור להראות האם החיסון בטוח לשימוש בבני אדם והאם הוא מעורר תגובה חיסונית.

מפעל של אסטרהזניקה, שבדיה, צילום: בלומברג מפעל של אסטרהזניקה, שבדיה | צילום: בלומברג מפעל של אסטרהזניקה, שבדיה, צילום: בלומברג

"המאמר, שנמצא כעת בשלבי עריכה סופיים, צפוי להתפרסם ביום שני ה-20 ביולי", כך לפי דוברת מטעם כתב העת, שצוטטה בסוכנות רויטרס. הודעת הלנסט התפרסמה בעקבות דיווחים לפיהם תוצאות השלב הראשון של הניסוי יתפרסמו עוד היום.

מפתחי החיסון, הידוע בשמו המדעי 1222AZD, אמרו מוקדם יותר החודש כי הם מעודדים מהתגובה החיסונית שהיו עדים לה בניסויים עד כה, וכי הם מצפים לפרסם את תוצאות השלב הראשון לקראת סוף יולי.

ניסוי פרה-קליני של החיסון שבוצע בחזירים הראה כי שתי מנות מייצרות תגובה חיסונית יעילה יותר מאשר מנה בודדת. למעלה מ-100 חיסונים נמצאים כעת בשלבי פיתוח וניסוי ברחבי העולם, בניסיון לעצור את התפשטות המגפה העולמית שגרמה למותם של מאות אלפי בני אדם וזרעה הרס בכלכלה העולמית.

המדען הראשי של ארגון הבריאות העולמי (WHO) אמר בחודש שעבר, כי החיסון של אסטרה זנקה הוא קרוב לוודאי המתקדם ביותר מבחינת שלבי הפיתוח והניסוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות