אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה מקרקעת את הג'מבו: בריטיש איירווייס תפסיק להטיס בואינג 747  צילום: ויקיפדיה

הקורונה מקרקעת את הג'מבו: בריטיש איירווייס תפסיק להטיס בואינג 747

חברת התעופה היא המפעילה הגדולה בעולם של מטוסי בואינג 747, והיא תוציא משירות את המטוסים בשל השלכות הקורונה. בנוסף, בריטיש איירווייס תקצץ 12 אלף משרות, שהן 28% מכלל כוח האדם לצורך התארגנות לשוק המצומצם שצפוי בשנים הקרובות

17.07.2020, 11:07 | שירות כלכליסט

חברת התעופה בריטיש איירווייס, המפעילה הגדולה בעולם של מטוסי בואינג 747, הודיעה כי תוציא משירות את כלל מטוסי הג'מבו, זאת על רקע השלכות הקורונה על תעשיית התעופה.

קראו עוד בכלכליסט

בחברת התעופה תכננו במקור להפסיק את השימוש במטוסים ב-2024, אך בשל הירידה החדה השנה במספר הנוסעים והחשש כי יעברו עוד שנים עד שהתעשייה תתאושש, החליטו בחברה להקדים את המהלך מתוך הנחה כי לא יזדקקו עוד לשירותיהם.

בריטיש איירווייס. החברה תוציא משימוש את צי מטוסי 747, צילום: ויקיפדיה בריטיש איירווייס. החברה תוציא משימוש את צי מטוסי 747 | צילום: ויקיפדיה בריטיש איירווייס. החברה תוציא משימוש את צי מטוסי 747, צילום: ויקיפדיה

"בצער רב אנחנו מאשרים כי בכוונתנו להוציא משימוש את כלל צי מטוסי 747 לאלתר", נמסר בהודעה שפרסמה החברה.

מטוסי 747 של בואינג הוכתרו בעבר כ"מלכות השמיים" ושלטו בתעשיית הטיסות הבינלאומית בשנות ה-70, אולם בשנים האחרונות כבר נחשבו מיושנים לעומת הדור החדש של המטוסים. "למטוסים האלה תמיד יהיה מקום מיוחד בלב שלנו, אך בעתיד נשתמש במטוסים מודרנים, חסכוניים יותר בדלק כמו מטוסי A350 ו-787", נמסר מהחברה.

מנכ"ל החברה אמר כי הם עומדים בפני מאבק על ההישרדות שלה בשל הקורונה, שהובילה להגבלות בתנועה שעדיין בתוקף מרבית השנה. כחלק מהתהליך תקצץ החברה 12 אלף משרות, המייצגות 28% מכלל כוח האדם, וזאת כהכנה לשוק המצומצם יותר שצפוי להתקיים בשנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות