אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאוצ'י לצעירים: "הפגינו אחריות, אתם מפיצים את המגיפה" צילום: אם סי טי

פאוצ'י לצעירים: "הפגינו אחריות, אתם מפיצים את המגיפה"

היועץ הבכיר לבית הלבן בענייני הקורונה אמר את הדברים בשיחה עם מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג. לדבריו, הגיל הממוצע של חולי הקורונה צנח מאז פרצה המגיפה בארה"ב; צוקרברג: "זה באמת מאכזב שעדיין אין לנו מערך בדיקות הולם, ושמערערים על המהימנות של מדענים בכירים"

17.07.2020, 18:04 | שירות כלכליסט

ד"ר אנטוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לבית הלבן בענייני הקורונה, קורא לצעירים לא להתייחס בקלות ראש לנגיף. "עליכם להפגין אחריות כלפי עצמכם, וגם אחריות חברתיות, אתם מפיצים את המגיפה", אמר בשיחה עם מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, ששודרה בשידור חי ברשת החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

דבריו נאמרו בתגובה לדיווחים כי יותר ויותר צעירים מתעלמים מההנחיות ושיעור ההדבקה בקרבם הולך ועולה.

לדברי פאוצ'י, הגיל הממוצע של חולי הקורונה ירד ב-15 שנה מאז פרצה המגיפה בארה"ב. סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, הזהיר בחודש שעבר שמחצית ממקרי ההידבקות החדשים במדינה הם של בני פחות מ-35, בעיקר בפלורידה ובטקסס.

הוא הוסיף כי זה "מובן לגמרי" שצעירים רוצים לצאת לברים וליהנות, אך הזהיר כי גם חולים אסימפטומים עשויים להיות מדבקים. "אני מבין את זה", אמר. "הייתי בשלב הזה בחיים. רואים אנשים בקבוצות והם לא חושבים שזה בעייתי, אבל זה עלול לפגוע באחרים".

כבר בחודש שעבר הזהיר פאוצ'י כי רופאים ומומחים למחלות זיהומיות מדווחים על סיבוכים בחולי קורונה צעירים. זאת בעוד שבתחילת ההתפרצות ההערכה הייתה שהנגיף פוסח על הצעירים ומשפיע בעיקר על מבוגרים ואנשים הסובלים ממחלות רקע. ואולם בחודש שעבר הפריך פאוצ'י את הטענה. "זה לא נכון לחשוב שצעירים לא סובלים מהשלכות המחלה. אנחנו חווים יותר ויותר הסתבכויות אצל צעירים", אמר בשימוע בקונגרס.

אנתוני פאוצ אנתוני פאוצ'י | צילום: גטי אימג'ס אנתוני פאוצ

עוד הוסיף פאוצ'י כי עוד לא נתקל בנגיף עם טווח רחב כל כך של סימפטומים. בעוד שחלק מהאנשים לא חווים כלל סימפטומים, אחרים "מפגינים סימפטומים קלים ואחרים סובלים מסימפטומים שמחייבים אותם להישאר במיטה במשך כמה ימים. לעומת זאת, יש אנשים שנשארים במיטה לשבועות והסימפטומים נשארים גם אחרי ההתאוששות, ויש חולים שמתאשפזים, כאלה שצריכים להתחבר למסכת חמצן ואחרים שמאושפזים בטיפול נמרץ, וחלק אפילו מתים", סיכם.

צוקרברג הודה בשיחה עם פאוצ'י כי הוא מאוכזב מהאופן בו ממשל טראמפ מנהל את משבר הקורונה. "זה באמת מאכזב שעדיין אין לנו מערך בדיקות הולם, ושמערערים על המהימנות של מדענים בכירים כמוך (פאוצ'י) ושל המרכז לבקרת מחלות (CDC). עד לאחרונה אנשים בממשל הטילו ספק בכך שיש לציית להנחיות הבסיסיות ביותר כמו עטיית מסיכה".

בתוקף תפקידו כמנהל המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות, שירת פאוצ'י תחת שישה נשיאים. לאחרונה הוא סופג ביקורת קשה מצד הנשיא דונלד טראמפ ובכירים בממשל. בכל זאת, פאוצ'י הודה בריאיון למגזין אטלנטיק כי אינו שוקל להתפטר. "אני חושב שהבעיה חשובה מדי מכדי שאני אשקול דברים כאלה", אמר. "אני רק רוצה לעשות את העבודה שלי. אני טוב בזה. אני חושב שאני יכול לתרום, ואני מתכוון להמשיך לעשות זאת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות