אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: ייאסר פרסום מודעות בצמוד לתוכן הכולל תיאוריות קונספירציה על הקורונה צילום: בלומברג

גוגל: ייאסר פרסום מודעות בצמוד לתוכן הכולל תיאוריות קונספירציה על הקורונה

התוכן שבצמוד אליו לא ניתן יהיה לפרסם מודעות החל מהחודש הבא, כולל בין השאר טענות שלפיהן נגיף הקורונה נוצר במעבדה סינית או שהוא בכלל לא קיים; ענקית האינטרנט כבר אוסרת על הצגת באנרים שמשווקים "תרופות פלא" או תומכים בתנועות נגד חיסונים

18.07.2020, 10:50 | שירות כלכליסט

גוגל הודיעה אמש שתאסור על אתרים ואפליקציות שמשתמשות בטכנולוגיית הפרסום שלה, להציג מודעות בצמוד ל"תוכן מסוכן" הסותר עובדות מדעיות בקשר לנגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

מנוע החיפוש הגדול בעולם עדכן את מדיניותו בעוד משבר הבריאות ממשיך להכות בארה"ב, וענקיות הפרסום הדיגיטלי כמו פייסבוק וגוגל עומדות בפני קריאות לפקח ביתר שאת על הפצת מידע שקרי ומטעה.

התוכן שבצמוד אליו לא ניתן יהיה לפרסם מודעות, כולל תיאוריות קונספירציה, כמו הטענות שנגיף הקורונה נוצר במעבדה סינית כנשק ביולוגי, שהוא נוצר ע"י מייסד מיקרוסופט ביל גייטס או שהוא בכלל לא קיים, כך הודיעה גוגל.

החברה כבר אוסרת על הצגת באנרים שמשווקים "תרופות פלא" או תומכים בתנועות נגד חיסונים. המדיניות החדשה של גוגל, שתיכנס לתוקף בחודש הבא, גם תאסור על מפרסמים ליצור פרסומות משלהם שמעודדות תיאוריות קונספירציה.

החברה מתירה למוסדות מסוימים להציג מודעות שקשורות למגפת הקורונה, כולל ארגונים ממשלתיים וספקי שירותי בריאות, שבין היתר עוזרים למנוע ניפוח מחירים של ציוד מיגון וציוד רפואי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות