אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מפטר את יו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא ביטון צילום: ערוץ הכנסת

נתניהו מפטר את יו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא ביטון

זאת לאחר שהיא מתעקשת שללא נתונים לא תאפשר לסגור את חדרי הכושר; שאשא ביטון בתגובה: "אם בשביל להציל את פרנסתם של אלפי עובדות ועובדים אני צריכה לשלם מחיר אישי - אני מקבלת את זה באהבה"

18.07.2020, 20:24 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הערב לפטר את יו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא ביטון (ליכוד), לאחר שהופיעה בטלוויזיה וחזרה והביעה את התנגדותה לסגור את חדרי הכושר. שאשא ביטון אמר כי "אין נתונים חדשים. גם בדברי ההסבר כתוב שאין נתונים חדשים הם יצטרכו להסביר מדוע הם מבקשים להביא לסגירה את חדרי הכושר. אם לא תהיה קטסטרופה מחר בבוקר, נצטרך להיות עם אותה החלטה שקיבלנו בשבוע שעבר".

שאשא ביטון, התייחסה הערב להחלטת נתניהו וציינה: "אם בשביל לעשות את הדבר הנכון ולהציל את פרנסתם של אלפי עובדות ועובדים אני צריכה לשלם מחיר אישי -  אני מקבלת את זה באהבה. אני חברה בקואליציה ומכבדת את החלטות הממשלה, אבל אם יש טעויות - צריך לתקן".

ח"כ יפעת שאשא ביטון , צילום: ערוץ הכנסת ח"כ יפעת שאשא ביטון | צילום: ערוץ הכנסת ח"כ יפעת שאשא ביטון , צילום: ערוץ הכנסת
בנימין נתניהו, צילום: לע"מ בנימין נתניהו | צילום: לע"מ בנימין נתניהו, צילום: לע"מ

הממשלה אישרה אתמול (ו') לפנות בוקר צו חדש ובו הגבלות על הציבור, הכוללות בין היתר את סגירת חדרי הכושר. מזכיר הממשלה צחי ברוורמן שיגר אתמול את הצו לועדת הקורונה בראשותה של יפעת שאשא ביטון. לנוכח עמדתה של שאשא ביטון החליט כאמור נתניהו להדיחה מתפקידה.

תקנון הכנסת מאפשר השעייה של יו"ר ועדה בכנסת. לצורך כך, יש צורך ברוב הן בוועדת הכנסת והן בוועדה שבראשה עומת או עומדת המיועדים להדחה.

בועדת הקורונה אין לליכוד רוב להדחתה של שאשא ביטון בלי תמיכתה של כחול לבן שהודיעה בשבוע שעבר שתתנגד להדחתה. בשבוע שעבר איים יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) להדיח את שאשא ביטון, אך לבסוף הודיע שהיא תושעה ושהממשלה לא תעביר חוקי קורונה לועדתה.

גנץ בישיבת סיעת כחול לבן: פועל כדי למנוע את פיטוריה של ח"כ שאשא-ביטון

במהלך ישיבת הסיעה הערב התייחס שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ לכוונה לפטר את שאשא ביטון ואמר: ״אני חושב שנכון שוועדת הקורונה תקבל את החלטות הממשלה בנושא הקורונה, ולצד זאת אנחנו חייבים לכבד את תפקידה של הכנסת. אני פועל כדי למנוע את פיטוריה של שאשא ביטון ואני מקווה שנימנע מהצעד הזה״.

בעניין המענקים אמר כי: "צריך לתת יותר למי שיש פחות - נכון וראוי להעביר כסף לחשבונות האזרחים אך יש מספר חלופות. נדון בהן במהלך הלילה במטרה להגיע להבנות".

עוד עידכן גנץ: ״בהסכמה עם ראש הממשלה נתניהו, נביא לצמצום קבינט הקורונה כדי לייעל את יעילותו. הדבר יסוכם בהמשך השבוע. אני דוחף להשלמת הקמה של מטה לאומי למלחמה בקורונה, שבו תסונכרן עבודת כל הגופים לרבות הגדלת הפעילות האופרטיבית של משרד הביטחון״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות