אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנשי האוצר צריכים להציב אולטימטום לשר כ"ץ: התנצל או שכולנו מתפטרים צילום: לע"מ

דעה

אנשי האוצר צריכים להציב אולטימטום לשר כ"ץ: התנצל או שכולנו מתפטרים

הנזיפה של שר האוצר במנכ"לית משרדו היא נקודת השפל במדרון החלקלק של חיסול הדמוקרטיה. בכירי האוצר חייבים להעביר מסר ברור לשר הממונה - גבה את התנהלות האוצר או שכולנו הולכים הביתה. בלי גיבוי מכ"ץ - גם כך אין שום ערך בעבודתם

18.07.2020, 21:34 | רועי ברגמן

"שר האוצר ישראל כ״ץ נזף במנכלי״ת משרדו קרן טרנר על כך שהגיבה לתקשורת בנושא המתקפות על פקידי האוצר מבלי לקבל את אישורו המוקדם". כך בבחירת המילים האומללה הזו, כולל המילה "נזף" כדי להראות את חומרת הדברים מנקודת מבטו, הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ הערב כי הוא לא יסבול הגנה על פקידים מול הדרג המדיני. כן, שמעתם נכון. שר האוצר נזף בטרנר אייל על כך שיצאה להגנת אנשי משרדו שלו, ובראשם ראש אגף התקציבים באוצר שאול מרידור.  

קראו עוד בכלכליסט

להודעת ההגנה של טרנר אייל קדם פוסט שכתב בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, שבו טען כי הפקידים באוצר "מחבלים" ולא מעבירים את הכספים לעם כדי להתסיס אותו. אותם פקידים, כתב נתניהו הבן, התגייסו נגד מדיניותו של אביו, ראש הממשלה. זהו עוד חלק במסע ההשחרה של פקידי ציבור כחלק מהניסיון להטיל עליהם את הכישלון בניהול המשבר הכלכלי, שלו יש שני אחראים ישירים – ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כ"ץ. 

שר האוצר ישראל כ"ץ, צילום מסך: לע"מ שר האוצר ישראל כ"ץ | צילום מסך: לע"מ שר האוצר ישראל כ"ץ, צילום מסך: לע"מ

מי שיקרא את ציוציה של טרנר אייל יבחין בדבר שאינו מאפיין את הנהגת המדינה בימים אלה. קוראים לזה ממלכתיות. מי שיקרא את דבריה יבחין בניסיון להפחית את אש להבות האלימות שמלבים אנשי ראש הממשלה ובראשם בנו.

כל חטאה של מנכ"לית האוצר היה בהגנה על אנשיה, שעושים לילות כימים כדי לקדם תוכניות כלכליות שיקלו על המצוקה שאליה נקלעו המשק והאזרחים. ניתן ולגיטימי להעביר ביקורת על אנשי האוצר וזכותם המלאה להביע את עמדתם המקצועית וגם את מורת רוחם, במקרה שההנהגה בוחרת בכיוון אחר. עליהם לבצע את ההחלטות שמתקבלות, אבל ביטולם המוחלט הוא מדרון חלקלק בחיסול הדמוקרטיה.

הנזיפה בטרנר אייל היא שיא השיאים בהתנהלות זו. במקום לצאת להגנת אנשי משרדו כנגד השיח האלים, השר כ"ץ טען כי אין זה מתפקידה להתנצח מול הדרג המדיני. על איזה דרג מדיני מדובר? האם בנו של ראש הממשלה נושא בתפקיד רשמי בדרג זה, ששר האוצר צריך להגן עליו מפני אשת אמונו, מנכ"לית משרדו שהקדימה לסיים את חופשת הלידה שלה כדי לסייע לו בניהול המשבר?

בכירי האוצר צריכים להעביר היום מסר ברור לשר הממונה עליהם עם אולטימטום: התנצל מיד על הודעת הנזיפה וגבה את התנהלות המשרד או שכולם מתפטרים. בלי גיבוי מלא משר האוצר – חרף מחלוקות כאלה ואחרות – גם ככה אין שום ערך בעבודתם שם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות