אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס הסייבר

"מרבית תקיפות הסייבר בעולם עדיין מגיעות מרוסיה, סין וצפון קוריאה"

מנכ"ל VMware ישראל שלומי אביב אמר בכנס הסייבר של כלכליסט כי "בעקבות התרחבות העבודה מהבית יש עלייה חדה בכמויות הדאטה שעוברת ברשת וניתן להצביע על שלושה מנופים מרכזיים של מתקפות סייבר: נגד מדינות, נגד ארגונים עסקיים ולצרכים פוליטיים". לדבריו, בחמש השנים האחרונות יש עלייה של פי 15 במתקפות כופר, "כאשר משנת 2018 ועד היום חברות ואנשים פרטיים שילמו 1.8 מיליארד דולר לתוקפים"

19.07.2020, 15:36 | אליחי וידל

"אנחנו מזהים למעלה ממיליון התקפות ביום, כשמרבית ההתקפות עדיין מגיעות מרוסיה, סין וצפון קוריאה. התקיפות מכוונות לכל המגזרים: מערכות הבריאות, רצפות ייצור של מפעלים, ארגונים פיננסיים. אף אחד לא חסין". אמר שלומי אביב, מנכ"ל VMware ישראל, בכנס הסייבר של כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוסיף אביב כי "משנת 2015 ועד היום נרשמה עלייה של פי 15 במתקפות ransomware (כופר) ומשנת 2018 ועד היום חברות ואנשים פרטיים שילמו 1.8 מיליארד דולר לתוקפים".

 

שלומי אביב. פשעי סייבר של מדינות ושל עסקים, צילום: ניב קנטור שלומי אביב. פשעי סייבר של מדינות ושל עסקים | צילום: ניב קנטור שלומי אביב. פשעי סייבר של מדינות ושל עסקים, צילום: ניב קנטור

לדברי אביב, מעבר לעלייה החדה בכמויות הדאטה שעוברת ברשת - בין היתר כפועל יוצא של העבודה מהבית בעקבות מגיפת הקורונה - ניתן להצביע על שלושה מנופים מרכזיים של מתקפות סייבר: נגד מדינות, נגד ארגונים עסקיים ולצרכים פוליטיים.

המטרה של ניסיונות ההתקפה על גופים כמו מפעל התפלת המים בישראל או על הנמל באיראן היא להשיג הרתעה מדינית וגניבת מידע מודיעני רגיש. מדינות אלה משקיעות המון זמן וכסף בלייצר התקפה מתוחכמת שלא משאירה עקבות ברוב המקרים וכזו שקשה מאוד לאתר.

התקפות סייבר נגד ארגונים עסקיים, לדבריו, מיועדות בעיקר לצרכי סחיטת כספים. פושעי הסייבר מנצלים את העובדה שלארגונים אלה לא היתה אסטרטגיית יציאה מתוכננת מראש להתקפת כופר וסוחטים כספים מאותם ארגונים על מנת לשחרר את המידע המוצפן.

במישור הפוליטי ההתקפות על מאגרי מידע של מפלגות, כפי שקרה בארצות הברית, מיועדות לזעזע את היציבות הפוליטית באותו אזור או להשפיע על תוצאות בחירות.

חברת VMware העולמית המספקת שירותי תוכנה לארגונים קיימת כבר מעל ל-20 שנה ובישראל פועלת כבר יותר מעשור. לדברי שלומי אביב בשלוש שנים האחרונות השקיעה החברה כ-3.5 מיליארד דולר בפתרונות סייבר ואבטחת מידע כדי לתת מענה כולל ללקוחות.

כחלק מהאסטרטגיה הזאת רכשה החברה לאחרונה גם את אוקטרין סיקיוריטי הישראלית שמספקת פתרונות הגנה לסביבות פיתוח בקונטיינרים.

"סייבר הוא חלק בלתי נפרד מאסטרטגיה עסקית, בין אם זה בענן פרטי, היברידי, סביבה מרובת עננים או IOT. אפליקציות הן חלק בלתי נפרד מחיינו העסקיים וככאלו הן חייבות להיות עטופות בשכבה הדוקה של אבטחה ושם אנחנו משחקים".

לדבריו, לחברה יש "אפס סובלנות והתפשרות על סטנדרטים של אבטחת מידע", אמר מנכ"ל VMware ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות