אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיחות הליליות כשלו, שביתת האחיות החלה צילום: אביהו שפירא

השיחות הליליות כשלו, שביתת האחיות החלה

המו"מ עם האוצר לא הביא לפריצת דרך, ובשיא משבר הקורונה החלו האחיות והאחים בשביתה בבתי החולים ובקופות החולים עקב מחסור בתקנים. כל הניתוחים שאינם דחופים יידחו, מרפאות החוץ - במתכונת שבת. מחלקות הקורונה וחולים אונקולוגיים לא ייפגעו, גם בדיקות הקורונה יתבצעו כרגיל

20.07.2020, 07:29 | ynet
הניסיון הלילי להגיע להבנות לא צלח, ושביתת האחיות נפתחה. בשיא המשבר הבריאותי החריף ביותר מאז הקמת המדינה - ובשעה שצוותים רפואיים רבים נמצאים בבידוד - האחיות והאחים בבתי החולים, בקופות החולים ובלשכות הבריאות החלו לעבוד מהבוקר (ב') במתכונת חירום במחאה על המחסור בתקנים.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

עדיין לא ברור אם משרדי הבריאות והאוצר, שהמשא ומתן הלילי בינם לבין האחיות לא הוביל לפריצת דרך, יעתרו נגד הסתדרות האחים והאחיות לבית הדין לעבודה על מנת למנוע את השביתה. עקב השביתה כל הניתוחים שאינם דחופים יידחו ומרפאות החוץ יעבדו במתכונת שבת, אך מחלקות הקורונה וחולים אונקולוגיים לא ייפגעו.

אילנה כהן, צילום: נועם מושקוביץ אילנה כהן | צילום: נועם מושקוביץ' אילנה כהן, צילום: נועם מושקוביץ

בקופות החולים הונחו האחיות לבצע רק מתן אינסולין, טיפולי פוריות וטיפולים בחולים אונקולוגיים, כמו גם טיפולים במכוני גסטרו. גם בדיקות הקורונה צפויות להתקיים ללא הפרעות. לא תהיה פגיעה גם במערך החקירות האפידמיולוגיות של מאומתים לקורונה. בלשכות הבריאות ככל הנראה ידחו חיסונים לקראת נסיעות לחו"ל, וגם נטילת דם לצורכי בדיקות תתבצע במתכונת מצומצמת.

בהנחיות ששוגרו עם ההודעה על השביתה לצוותי האחים והאחיות בבתי החולים צוין כי "אין ניתוחים אחרי הצהריים אלא דחופים בוועדת חריגים". בהמשך נכתב כי "בכל מחלקות האשפוז למיניהן יעבדו במתכונת שבת". במחלקות הפגים, בחדרי הלידה, דיאליזה, אונקולוגיה ויחידות הפריון הונחו הצוותים לעבוד במתכונת מצומצמת.

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, התייחסה למשא ומתן הלילה ואמרה: "הציעו שיתנו כוח אדם זמני ויאריכו את התקנים הזמניים. הם הציעו גם שבשנה הבאה כל אחות שתפרוש התקן יועבר. זה פלסטר וזו בושה. זה מראה שהם לא הפנימו שום דבר"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות