אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפקות כאן בעלות פוטנציאל להימכר לחו”ל - יזכו לפטור ממע”מ צילום: באדיבות כאן

הפקות כאן בעלות פוטנציאל להימכר לחו”ל - יזכו לפטור ממע”מ

בהתאם להסדר שגובש לאחרונה מול רשות המסים, בגין ההפקות יידרש תשלום מע”מ רק על רכיב זכויות השידור - 33% מהתשלום הכולל למפיקים; שיתרת התשלום תוכר כהשקעה לטווח ארוך ועליה לא יגבה מע”מ; 12 מיליון שקל יחזרו לשוק ההפקות

20.07.2020, 07:06 | אביאור אבו
תאגיד השידור הישראלי כאן הגיע להסדר מול רשות המסים, שתוצאתו צפויה להוביל לכך שכ־12 מיליון שקל נוספים יווסתו בכל שנה לתעשיית הפקות המקור, כך נודע ל”כלכליסט”. כיום, נדרש התאגיד על פי חוק להשקיע 270 מיליון שקל בשנה בהפקות: 200 מיליון בסוגה עילית, 40 מיליון בתוכן ילדים ו־30 מיליון בתוכן בשפה הערבית. זאת, בנפרד מ־160 מיליון שקל אותו נדרש התאגיד להשקיע בחדשות.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם להסדר שגובש לאחרונה אל מול רשות המסים, בגין ההפקות יידרש תשלום מע”מ רק על רכיב זכויות השידור - 33% מהתשלום הכולל למפיקים, כך שיתרת התשלום (67%) תוכר כהשקעה לטווח ארוך ועליה לא יגבה מע”מ.

מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ. 12 מיליון שקל נוספים בשנה, צילום: רונן אקרמן מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ. 12 מיליון שקל נוספים בשנה | צילום: רונן אקרמן מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ. 12 מיליון שקל נוספים בשנה, צילום: רונן אקרמן

ההסדר יחול רק על הפקות בעלות פוטנציאל מכירה, כמו למשל הסדרה “טהרן” שנמכרה לאחרונה לאפל, ובשונה מפורמטים שנרכשים מחו”ל, כמו למשל השעשועון “המרדף”.

כפועל יוצא, תשלום המע”מ יוטל על סכום של 90 מיליון שקל, ולא על 270 מיליון שקל, מלוא התקציב השנתי להפקות. כלומר, במקום מע”מ של 40 מיליון שקל בשנה, ישולמו כ־28 מיליון שקל בשנה - פער של 12 מיליון שקל שיוסטו לשוק ההפקות. ההסדר מהווה בשורה חיובית ומשמעותית על רקע ההאטה בתעשייה עקב משבר הקורונה, שהוביל לכך שהפקות רבות נדחו. מדובר בהמשך להסדר עבר שחל על רשות השידור המיתולוגית מאז 1996.

 

בשלוש השנים האחרונות נוהל משא ומתן מול רשות המסים במטרה לחדש את ההסדר, שניתן באופן זמני לשנתיים בלבד על מנת לבחון אותו. התהליך נוהל על ידי התאגיד בליווי יועציה המקצועיים ויו"ר איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה, מרק רוזנבאום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות