אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הרפורמה במשק המים: אלקין מבטיח לשמור על עצמאות האגודות ומעמד החקלאים

לקראת הרפורמה במשק המים: אלקין מבטיח לשמור על עצמאות האגודות ומעמד החקלאים

בפגישת חירום שנערכה בין שר המים וההשכלה הגבוהה, שר החקלאות אלון שוסטר ונציגי החקלאים הבהיר אלקין שאין לו כוונה לפגוע בתחרות במשק המים ולגרום לעליית מחירים לחקלאות ולצרכנים, וטרם הצעת החוק לרפורמה ילובנו מחלוקות בין מנכ"לי משרדי המים והחקלאות

19.07.2020, 21:46 | ליאור גוטמן

שר המים וההשכלה הגבוהה זאב אלקין הבטיח לשמור על מעמדם של החקלאים כמו גם על הפיתוח העצמאי של משק המים שמשרת את אגודות המים. כך נקבע לפני מספר ימים בפגישת חירום שנערכה בין אלקין, שר החקלאות אלון שוסטר ונציגי החקלאים. בפגישה נכחו יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג' ויו"ר נשיאות המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, דובי אמיתי, והיא נולדה לאחר שמשרדי האוצר והמים גיבשו הצעת מחליטים ברפורמה ברשות המים, היא הרגולטור שאחראי על התחום.

קראו עוד בכלכליסט

מבחינת התאחדות האיכרים הרפורמה המתוכננת עלולה לפגוע במעמדם, ולכן הם כבר ביקשו מהיועמ"ש לעצור את המהלך.

זאב אלקין , צילום: עמית שעל זאב אלקין | צילום: עמית שעל זאב אלקין , צילום: עמית שעל

במהלך הפגישה הבהיר אלקין שאין לו כוונה לפגוע בתחרות במשק המים ולגרום לעליית מחירים לחקלאות ולצרכנים, וטרם הצעת החוק לרפורמה ילובנו מחלוקות בין מנכ"לי משרדי המים והחקלאות. חג׳ג׳ צוטט בסיום הפגישה באומרו שהחשש בשטח הוא מפירוק אגודות המים ומעליית מחירים כתוצאה ממונופול. "כיוון שהשר אלקין אומר שאין לו שום כוונה לפרק את האגודות והוא תומך בתחרות ובהוזלת המחירים לצרכנים, נכון שתפיסתו תבוא על הכתב בחוק ההסדרים", אמר.

אמיתי סיכם באומרו ש"השר אלקין הסכים איתנו ואמר באופן חד משמעי את דעתו בנוגע לחשיבות התחרות במשק המים וחשיבות התפקיד של אגודות המים בייצור תחרות ופיתוח מערכות המים. החקלאות היא הצרכן הגדול ביותר במשק המים ולכן חשוב שמשרד החקלאות יהיה חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטות וכן לשמור ככל הניתן על עצמאותה של רשות המים בראשות גיורא שחם, שמנהל את הרשות במקצועיות ואחריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות