אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הקרב של סוכני הביטוח: מקס מתחילה למכור ביטוחים צילום: בני גמזו לטובה

למרות הקרב של סוכני הביטוח: מקס מתחילה למכור ביטוחים

החברה תתחיל לשווק ביטוח רכב של AIG, ובחודשים הקרובים תיכנס לפעילות בתחום ביטוח דירה ונסיעות לחו"ל; זאת למרות עתירתה אתמול של לשכת סוכני הביטוח לביהמ"ש המחוזי בירושלים בנושא וטענותיה בדבר פגיעת מקס בפרטיות הלקוחות

20.07.2020, 10:06 | נעמי צורף

למרות ההתנגדויות של סוכני הביטוח שהגיעו עד להצעת חוק ועתירה לבית המשפט, חברת כרטיסי האשראי מקס מתחילה למכור מוצרי ביטוח. החברה הודיעה היום כי היא תתחיל למכור ביטוח רכב בשיתוף עם חברת הביטוח AIG.

קראו עוד בכלכליסט

מקס נכנסת לתחום ביטוחי הרכב בו הרווחיות נשחקה באופן משמעותי בשנים האחרונות כתוצאה מהתגברות התחרות. יחד עם זאת, מדובר עדיין בתחום הביטוח המרכזי בביטוחים האלמנטריים. בדומה לחלק מחברות הביטוח שמתמחרות את מחיר הביטוח לרכב לפי היקף נסיעה, גם מקס צפויה לעשות זאת, ולהעניק הנחה לנוהגים מעט.

רון פאינרו מנכ"ל מקס, צילום: בני גמזו לטובה רון פאינרו מנכ"ל מקס | צילום: בני גמזו לטובה רון פאינרו מנכ"ל מקס, צילום: בני גמזו לטובה

בחודשים הקרובים תיכנס מקס לפעילות בתחומים נוספים, בהם ביטוח דירה וביטוח נסיעות לחו"ל (תחום שכרגע אינו פעיל בשל מגיפת הקורונה). בתחילה, הסוכנות תפעל בשיתוף עם חברת AIG, ובהמשך תעבוד עם חברות ביטוח נוספות, כפי שרשות שוק ההון דרשה ממנה במסגרת התנאים לקבלת רשיון במודל שיווק אובייקטיבי של קבלת עמלות זהה מכל החברות. גם חברת כרטיסי האשראי ישראכרט צפויה לקבל בקרוב רשיון, ולהיכנס גם היא לפעילות בתחום הביטוח.

אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה במקס, המוביל את פיתוח פעילות הביטוח בחברה מסר כי: "מטרתנו העיקרית היא להביא לשוק את המוצרים הטובים ביותר ולהנגיש אותם לכלל לקוחותינו. אנחנו גאים להיות הגוף הפיננסי הראשון בישראל שמשווק מוצרי ביטוח כללי".

מי שינהל את הפעילות החדשה במקס הוא גיורא זיבצנר, שבתפקידו הקודם שימש כמנכ"ל מעלות סוכנות לביטוח - חברה בת של לאומי.

כניסתה של מקס לתחום הביטוח לוותה במאבק ארוך וקשה מצד לשכת סוכני הביטוח. לאחר שהרגולטורים החליטו פה אחד לאפשר למקס לקבל רשיון של סוכנות ביטוח, המאבק של הסוכנים הגיע גם לכנסת, שם יו"ר הקואילציה ח"כ מיקי זוהר הגיש הצעת חוק שתמנע זאת. אולם נכון לעתה הצעת החוק לא התרוממה.

לשכת סוכני הביטוח עוד לא ויתרה על הקרב ועתרה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד החלטת להעניק רישיון סוכן ביטוח לחברת מקס. בעתירה, טוענת לשכת סוכני הביטוח שבראשות ליאור רוזנפלד, כי למקס יתרון תחרותי משמעותי על פני סוכני הביטוח כתוצאה מפעילותה בעולם כרטיסי האשראי: "יתרון זה יאפשר למקס לקבל מידע בלעדי וייחודי אודות צרכיהם הביטוחים של לקוחותיה כתוצאה מניתוח הרכישות שלהם (לדוגמא תשלומים בגין קנית רכב, מוצרים לבית וכיו"ב) ולפנות אליהם בהצעות שיווקיות לרכישת ביטוח לפני כל מתחרה אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות