אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הקורונה קבעה: החופים והבריכות יישארו פתוחים בסופי שבוע צילום: מוטי קמחי

ועדת הקורונה קבעה: החופים והבריכות יישארו פתוחים בסופי שבוע

בוועדה הוחלט לדחות את ההצבעה על פתיחת המסעדות, ככל הנראה לשעות הערב. ההצבעה על פתיחת המוזיאונים, האטרקציות וחדרי הכושר נדחתה להמשך השבוע

20.07.2020, 16:11 | צבי זרחיה

ועדת הקורונה הכריעה כי חופי הים ובריכות השחייה יישארו פתוחים בסופי השבוע. בוועדה הוחלט לדחות את ההצבעה על פתיחת המסעדות, ככל הנראה לשעות הערב. ההצבעה על פתיחת המוזיאונים, האטרקציות וחדרי הכושר נדחתה להמשך השבוע.

בפתח הישיבה התייחסה יו"ר הוועדה יפעת שאשא ביטון להגבלות שעליהן החליטה הממשלה בסוף השבוע ואמרה, כי "אנו עדיין מנהלים שיח עם הממשלה. לא נצביע על מה שטרם הוסכם". עם זאת הודיעה כי בריכות השחייה וחופי הים יוחרגו – וייפתחו.

קראו עוד בכלכליסט

אשר למסעדות הסבירה שאשא ביטון, כי "בממשלה עדיין רוצים שהם יפעלו רק בחוץ. במהלך הערב הממשלה תביא צו חדש להצבעה". עוד מסרה כי לגבי סגירת האטרקציות, המוזיאונים וגני החיות תתקיים הצבעה במהלך השבוע ולגבי חדרי הכושר תהיה הצבעה ביום רביעי.

הבוקר הודיע יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, כי הממשלה מתכוונת להשאיר את הבריכות וחופי הים פתוחים ולהמשיך להפעיל מסעדות רק בחלקן החיצוני. כמו כן טען שראה נתוני הדבקה מדאיגים בחדרי הכושר ולכן לא מאשרים את פתיחתם.

חוף ת"א, צילום: Brad Calkins/Dreamstime.com חוף ת"א | צילום: Brad Calkins/Dreamstime.com חוף ת"א, צילום: Brad Calkins/Dreamstime.com

מיקי זוהר אמר הבוקר, כי ראש ראש הממשלה מוטרד שהחלטות הוועדה יסכנו את בריאות הציבור. "הגענו לכמעט אלפיים נדבקים ביום. אם נגיע לאלף חולים קשים, האירוע ישתנה דרמטית, מערכת הבריאות תקרוס ולא נוכל להציל חיים. אל תקלו ראש בנגיף, ובלי חיים – גם כלכלה לא תהיה פה.

"נאפשר פתיחת מסעדות בשטחים פתוחים בלבד, והמסעדנים יכולים לחיות עימם למרות הקשוי. כ-80% מהמסעדות יכולות לפתוח כך. נתוני משרד הבריאות על מקור ההדבקה איננו מוחלט – כי החולים אינם יכולים להיות בטוחים היכן נבדקו. הפעילות בחדרי הכושר מעצם אופיים הם סכנה להידבקות. נבדוק שיטות ותנאים חדשים לפתיחת חדרי הכושר".

מסעדה ריקה, ציטלום: יאיר שגיא מסעדה ריקה | ציטלום: יאיר שגיא מסעדה ריקה, ציטלום: יאיר שגיא

‏שר התיירות אסף זמיר אמר מוקדם יותר בוועדה: "לפני שבועיים החלטנו על שורה של הגבלות. הפחתנו את מספר המשתתפים באירועים, הטלנו מגבלות על התכנסויות והנה חלפו שבועיים ויש ירידה אמיתית במספר הנדבקים. עכשיו כשאנחנו רואים תוצאות - אפשר וצריך לבטל את ההחלטה לסגור מסעדות, ולהודיע שמסגרות החינוך ימשיכו עד למועד המתוכנן".

קבוצה של מסעדנים קראה אמש  להמשיך ולהפעיל את המסעדות למרות הנחיית הממשלה לקיים רק טייק אווי ומשלוחים ממחר. כמו כן הם מארגנים הפגנה מול בית רה"מ בסיסמה "זו לא הסעודה האחרונה", וגם יחלקו אוכל מהמסעדות שלהם לנזקקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות