אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדי שחף מונה לסמנכ"ל ומנהל החטיבה הפיננסית במזרחי-טפחות

עדי שחף מונה לסמנכ"ל ומנהל החטיבה הפיננסית במזרחי-טפחות

הדירקטוריון אישר היום כי שחף, המועסק בבנק מאז 2009, יחליף את משה לארי שקודם לתפקיד המנכ"ל; המינוי כפוף לאישור בנק ישראל וצפוי להיכנס לתוקף ב-15 בספטמבר

20.07.2020, 17:32 | נעמי צורף

עדי שחף מונה לתפקיד סמנכ"ל ומנהל החטיבה הפיננסית בבנק מזרחי-טפחות. שחף יחליף בתפקיד את משה לארי, שקודם לתפקיד מנכ"ל הבנק; כך אישר היום (ג') דירקטוריון מזרחי-טפחות, בראשות משה וידמן.

קראו עוד בכלכליסט

עדי שחף עדי שחף עדי שחף

שחף הצטרף למזרחי-טפחות בשנת 2009. עד שנת 2013 שימש כמנהל סקטור מסחר בחטיבה הפיננסית, ומאז כיהן בחטיבה כסגנו של משה לארי. לפני שהצטרף לבנק עבד שחף במשרד האוצר ושימש, בין השאר, כממונה על הסיכונים וכמנהל החוב הממשלתי.

מינויו של עדי שחף כפוף לאישור בנק ישראל והוא ייכנס לתפקידו החדש ב-16 בספטמבר, בד בבד עם כניסתו של לארי לתפקיד מנכ"ל הבנק. תפקיד ראש החטיבה הפיננסית שימש מקפצה לתפקיד המנכ" ל, שכן גם לארי וגם המנכל הפורש פרשר שימשו בתפקיד זה לפני שמונו למנכ"לים.

האתגר המרכזי שיעמוד בפני לארי הוא התמודדות עם המשבר הכלכלי. מזרחי טפחות הוא השחקן הגדול ביותר בתחום המשכנתאות, וצפויה תקופה מאתגרת בפעילות זו על רקע העלייה באבטלה, והעובדה כי תשלומי רבע מהמשכנתאות במשק הוקפאו בזמן המשבר.

האתגר השני שיעמוד לפתוח של לארי הוא האצת תהליך הדיגיטציה של הבנק. בעוד לאומי והפועלים השיקו טכנולוגיות ושירותים חדשניים בתחום הפינטק כמו "פפר" ו"ביט", מזרחי־טפחות נשאר מעט מאחור וקיבל החלטה לדבוק בפעילות מסורתית של סניפים ויחס אנושי־אישי מול הלקוחות. המשבר האחרון סייע בהורדת חסמים רבים בתחום, ונשאלת השאלה לאן יבחר לארי לנתב את הבנק בהקשרים אלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות