אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות מבטיחות בניסוי של אוקספורד ואסטרהזינקה לחיסון לקורונה צילום: איי אף פי

תוצאות מבטיחות בניסוי של אוקספורד ואסטרהזינקה לחיסון לקורונה

שלב ראשוני בניסוי שנערך על יותר מאלף אנשים גילה שהחומר בטוח לשימוש ומחזק את המערכת החיסונית מול הנגיף. בעולם נערכים כיום כ-160 ניסוים בשלבים שונים לחיסונים לקוביד 19. מניית חברת הפארמה הבריטית מגיבה בעלייה

20.07.2020, 17:28 | שירות כלכליסט

תוצאות מבטיחות מגיעות מהצוות באוניברסיטת אוקספורד שעובד על פיתוח חיסון לנגיף הקורונה.

שלב ראשוני בניסוי שעורך הצוות גילה שהחומר הוא בטוח לשימוש ושהוא מחזק את מערכת החיסון מול הנגיף. הצוות באוקספורד משתף פעולה עם חברת הפארמה הבריטית אסטרהזניקה בפיתוח החיסון.

קראו עוד בכלכליסט

הצוות עורך את הניסוי שלו בקרב 1,077 אנשים ולפי הממצאים, הזרקת החומר הובילה ליצירת נוגדנים ותאי דם לבנים שיכולים להיאבק בנגיף.

מדובר בממצאים מבטיחים ביותר, אך עדיין מוקדם לדעת האם החומר מעורר מספיק חוסן חיסוני להגנה מפני הקורונה ונדרשת השלמת ניסוי נרחב יותר שכבר מתנהל בפועל על מנת לקבל את המידע הנדרש.

"אנו רואים תגובה חיסונית טובה מאד, לא רק נוגדנים מנטרלים אלא גם תאי T (סוג של תאי דם לבנים). אנחנו מייצרים את שתי הזרועות של המערכת החיסונים", אמר אדריאן היל, רק צוות מכון ג'נר (Jenner) באוקספורד העובד על הניסוי.

ברחבי העולם מתנהלים כרגע ניסוים בשלבים שונים על לא פחות מ-160 חיסונים לקוביד 19, לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי. הצוות באוקספורד משתייך לקבוצה המובילה, לצד מודרנה, שדיווחה בשבוע שעבר על תוצאות חיוביות משלב 1 בניסוי בבני אדם.

מרפאת ניסוי באוניברסיטת אוקספורד, צילום: גטי אימג מרפאת ניסוי באוניברסיטת אוקספורד | צילום: גטי אימג'ס מרפאת ניסוי באוניברסיטת אוקספורד, צילום: גטי אימג

מפעל של חברת הפארמה הבריטית אסטרהזניקה, צילום: איי אף פי מפעל של חברת הפארמה הבריטית אסטרהזניקה | צילום: איי אף פי מפעל של חברת הפארמה הבריטית אסטרהזניקה, צילום: איי אף פי

"אנו רוצים שגם לחברות אחרות יהיו חיסונים שיעבדו מכיוון שהעולם יקבל יותר חיסונים ומוקדם יותר. אנחנו פשוט חושבים שזה יהיה יתרון גדול אם שתי זרועות החיסון יעבדו במקביל", אמר היל.

בריטניה כבר הזמינה מעל 100 מיליון חיסונים מהצוות מאסטרהזנקה אך ההזמנה החשובה ומעוררת המחלוקת ביותר שקיבלה היתה מהממשל בארה"ב. הממשל האמריקאי הזרים 1.2 מיליארד דולר לצוותי הפיתוח ולפי ההסכם, היא צפויה לקבל ממנה חיסונים כבר בתחילת אוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות