אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוכח מצבה היציב - בזק מוותרת על מענק עידוד התעסוקה צילום: אוראל כהן

נוכח מצבה היציב - בזק מוותרת על מענק עידוד התעסוקה

החברה הוציאה כ-1,000 עובדים לחל"ת והחזירה אותם בהדרגה מסוף אפריל ועד ה-1 ביוני. עם זאת, הנהלת החברות הבנות בבזק – פלאפון, yes ובזק בינלאומי – המכניסות כ-5 מיליארד שקל בשנה, טרם קיבלה החלטה בנושא. בסך הכל קבוצת בזק יחד הייתה צפויה לקבל מהמדינה כ-4.5 מיליון שקל

20.07.2020, 19:09 | אביאור אבו

בזק, בניהולו של דודו מזרחי, מצטרפת לחברות היציבות שזכאיות למענק מהמדינה והחליטו לוותר עליו, זאת בהמשך לפרסומים בכלכליסט על חברות שבחרו בצעד דומה כמו הראל, מנורה, קוקה קולה, תדיראן, פז ואיקאה.

 החברה הוציאה כ-1,000 עובדים לחל"ת והחזירה אותם בהדרגה מסוף אפריל ועד ה-1 ביוני. בבזק לא ראו לנכון לקחת כסף מהמדינה, לנוכח מצבה היציב של החברה, שמכניסה בשנה כ-4 מיליארד שקל. מנגד, הנהלת החברות הבנות בבזק – פלאפון, yes ובזק בינלאומי – המכניסות כ-5 מיליארד שקל בשנה, טרם קיבלה החלטה בנושא. שלושת החברות, בניהולו של רן גוראון, הוציאו כ-600 עובדים לחל"ת. קבוצת בזק יחד הייתה צפויה לקבל מהמדינה כ-4.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

דודו מזרחי , צילום: בלומברג, יח"צ דודו מזרחי | צילום: בלומברג, יח"צ דודו מזרחי , צילום: בלומברג, יח"צ

הקבוצה צופה כי השלכות הקורונה על פעילותה יתבטאו בעיקר בחברת פלאפון, שמעריכה פגיעה בסדר גודל של כ-150 מיליון שקל ושל כ-100 מיליון שקל בהכנסות וברווח התפעולי לשנת 2020, בהתאמה. המשבר פגע בעיקר בשירותי נדידה (חו"ל) ובמידה פחותה יותר גם בירידה במכירת ציוד קצה בקמעונות. כמו כן, צפויה ירידה מסוימת בהכנסות חברות הקבוצה מהמגזר העסקי. מאידך, הקבוצה מציינת כי השימוש הגובר בשירותי תקשורת שונים מהווים הזדמנות של ממש עבורה.

סלקום, שהוציאה כ-1,400 עובדים לחל"ת, מתכוונת להגיש את הבקשה. החברה, שמסיימת זה מספר רבעונים בהפסד, צפויה לקבל מהמדינה כ-10 מיליון שקל. פרטנר, שהוציאה כ-1,000 עובדים לחל"ת, סירבה להגיב בנושא. החברה, שמציגה בדוחותיה רווחים נמוכים, צפויה לקבל כ-3.5 מיליון שקל, לאחר שהחזירה את עובדיה במהלך חודש מאי. חברת HOT לא הוציאה עובדים לחל"ת, ועל כן לא זכאית למענק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות