אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר נוקטת בצעדים נגד תיאוריית הקונספירציה של תנועת QAnon צילום: AP

טוויטר נוקטת בצעדים נגד תיאוריית הקונספירציה של תנועת QAnon

הרשת החברתית מתכוונת להפסיק להמליץ על חשבונות ותכנים ב-Trends ובחיפוש של מי שהפכה למפיצת תיאוריות קונספיציה פופולארית אצל הימנים הקיצוניים בארצות הברית, צעדים שלפי החברה ישפיעו על כ-150 אלף חשבונות

22.07.2020, 12:23 | שירות כלכליסט
טוויטר הודיעה ביום שלישי כי החלה לנקוט בצעדים מרחיקי לכת להגבלת תכנים של QAnon וחסמה רבים מהעוקבים אחרי אתר תיאוריית הקונספירציות בשל בעיות של הטרדות ומידע שגוי.  

קראו עוד בכלכליסט

QAnon היא קבוצה המפיצה תיאוריית קונספירציה של הימנים הקיצוניים המתבססת על האמונה חסרת הבסיס שהנשיא דונלד טראמפ מוביל מלחמה סודית נגד ה- Deep State – קבוצה של אליטות בתחומי הפוליטיקה, העסקים והבידור, שלפי התיאוריה מעריצים את השטן ורוצחים ילדים. התיאוריה התפתחה מימי פיצגייט, אז נפוצו שמועות שהילארי קלינטון ניהלה רשת פדופיליה מחנות פיצה בוושינגטון הבירה.

טוויטר , צילום: AP טוויטר | צילום: AP טוויטר , צילום: AP

בחברה מתכוונים להפסיק להמליץ על חשבונות ותכנים הנוגעים ל- QAnon, ולנקוט צעדים כדי להפסיק את ההפצה של תכנים ב- Trends ובחיפוש. הפעולות הללו ישפיעו על סביבות 150 אלף חשבונות, כך לפי דובר של החברה שביקש להישאר בעילום שם בשל חשש שיתקיפו עובדים של הרשת החברתית. לפי אותו הדובר, במסגרת המדיניות החדשה החברה הסירה בשבועות האחרונים מעל 7,000 חשבונות של QAnon בשל הפרת החוקים בנוגע להטרדות מכוונות.

פעולות האכיפה המקיפות כוללות גם הסרת מונחים הקשורים ל- QAnon מהופעה בנושאים הטרנדים ובחיפושים אך גם החרמת כתובות URL הקשורות ל- QAnon ואיסור על קמפיינים מתואמים להטרדה מצד העוקבים.

הדובר הדגיש כי בטוויטר החליטו להתחיל לפעול כעת נגד התנועה בשל הנזק המתגבר הקשור לתיאוריית הקונספירציה. בטוויטר מתכוונים לחסום חשבונות שמפרים את המדיניות הנוגעת למניפולציות בפלטפורמה, הפרות והפעלת מספר חשבונות - התנהגות שנפוצה לרוב בקרב החשבונות של Qanon. החסימות החלו לפני כשבוע ובטוויטר ובחברה מתכוונים להקפיד בנושא.

פייק ניוז , צילום: שאטרסטוק פייק ניוז | צילום: שאטרסטוק פייק ניוז , צילום: שאטרסטוק

QAnon התפתה והפכה מתופעה שולית ברשת לקהילת אינטנרט שמהווה תופעה פוליטית מוכרת. כמה ממאמני הקונספירציה היו מעורבים באירועים אלימים, ניסיונות חטיפה ומקרה רצח אחד לפחות מאז התרחבה תיאוריית הקונספירציות באוקטובר 2017.

בשנה שעברה ב-FBI הגדירו את QAnon כאיום טרור מקומי פוטנציאלי. לפי הדובר של טוויטר, הדבר תרם להחלטה הנוכחית של טוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לא מוזר לכם שטוויטר מגבילה חופש ביטוי?
אל תהיו רובוטים עם ישראל תבדקו את כל המידע באופן אישי בכל מדיה אפשרית ואל תסמכו רק על מה שבעלי אינטרס דוחפים לכם לגרון. לא מוזר שטוויטר מאשרת לפרסום תאוריות על חייזרים או כל דבר אחר ופתאום היא מחליטה ש הQ לא מאושר? ת ת ע ו ר ר ו
ההתעוררות הגדולה  |  23.07.20